بخشش قاتل ۲ ماه بعد از وقوع قتل در ایلام

معاون حل اختلاف دادگستری ایلام از مصالحه یک فقره پرونده قتل عمدی بعد از گذشت بیش از ۲ ماه در شهرستان ایلام با تلاش‌های به عمل آمده از سوی اعضای بازداشتگاه ایلام خبر داد.
به گزارش فریاد، جبار سپهری اظهار داشت: اواخر فروردین ماه سال جاری درگیری لفظی بین ۲ جوان ۲۰ و ۲۳ ساله که در منزل مقتول صورت گرفت منجر به درگیری فیزیکی و استفاده از سلاح سرد چاقو و در نتیجه قتل جوان ۲۳ ساله شد. وی افزود: قاتل ۲۰ ساله پس از ارتکاب قتل از صحنه جرم متواری شد، اما در عصر همان روز توسط ماموران انتظامی دستگیر و به مرجع قضایی تحویل و پس از دستگیری با قرار بازداشت موقت به زندان معرفی و مراحل رسیدگی در دادسرا انجام شد.
سپهری ادامه داد: با تلاش‌های مکرر اعضای شورای حل اختلاف مستقر در بازداشتگاه ایلام و پیگیری‌های مجدانه و رایزنی‌های انجام شده این اعضا خانواده مقتول بعد از گذشت ۲ ماه و ۶ روز رضایت و بخشش قطعی خود را حتی بدون دریافت هرگونه وجه و دیه برای رهایی قاتل از قصاص نفس اعلام کردند. وی یادآور شد: اقدام اولیای دم مقتول که بدون دریافت خون بها و در کمترین زمان ممکن از قصاص قاتل فرزند خود صرف نظر کردند بسیار ارزشمند و قابل قدردانی است. معاون حل اختلاف دادگستری ایلام اضافه کرد: اولیای دم با تأسی از سیره معصومین (ع) در شب عید غدیر خم همزمان با هفته قوه قضاییه و در راستای عفو و رأفت اسلامی از حق خود گذشتند و به زندانی فرصت زندگی دوباره بخشیدند.
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۳ ساعت:10:34
نظرات ارسال نظر