توزیع پنج هزار و ۳۵۶ تن نهاده دامی در استان ایلام

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام از توزیع پنج هزار و ۳۵۶ تن انواع نهاده‌های دامی طی یکسال گذشته در این استان خبر داد.
به گزارش فریاد، شهریار عباسی با اشاره به ضرورت ساماندهی بازار نهاده‌های دامی در استان اظهار داشت:  به منظور جلوگیری از افزایش قیمت نهاده‌های دامی پس از مصوبه اصلاح قیمت در سال جاری و حمایت از کشاورزان و دامداران ، نهاد‌های دامی با نرخ مصوب دولتی توزیع شده است.
وی افزود: پنج هزار و ۳۵۶ تن انواع نهاده‌های دامی شامل ذرت، کنجاله و جو در یکسال گذشته در بین دامداران و کشاورزان توزیع است.
عباسی یکی از معضلات پیش روی استان را قیمت بالای انواع میوه در سطح بازار عنوان کرد و گفت: به دلیل کمبود سردخانه و همچنین میدان مرکزی میوه و تره بار قیمت این محصولات به نسبت سایر مناطق کشور بالاتر است.
وی تاکید کرد: بدین منظور پروژه میدان مرکزی میوه و تره بار مرکز استان که نقش موثری در کاهش قیمت تمام شده دارد، در صورت بهره برداری می‌تواند اقدامی راهگشا برای حل این مسئله در استان باشد.
معاون اقتصادی استاندار ایلام اضافه کرد: پروژه میدان مرکزی میوه و تره‌بار ایلام با وسعت ۳۷ هزار مترمربع و اعتبار ۹۱ میلیارد تومان در حال احداث بوده و جانمایی ۱۴۰ غرفه در آن پیش بینی شده است.
خبرنگار: یونس میرزائی
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت:13:00
نظرات ارسال نظر