آزادی ۲۰ نفر از زندانیان استان ایلام

به گزارش فریاد، عمران علی‌محمدی اظهار کرد: با اشاره به دستور ریاست قوه قضاییه در روز ۱۹ دی مبنی بر بررسی مجدد و پالایش پرونده‌های زندانیان به مناسبت ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز مادر اظهار کرد: ۲۰ زندانی استان ایلام که با بهره گیری از ارفاقات قانونی از زندان آزاد و به آغوش خانواده برگشتند.
وی افزود:به تعداد ۱۸ نفر از زندانیان واجد شرایط مرخصی اعطا شد تا این ایام فرخنده را در کنار خانواده‌های خود باشند.
رئیس کل دادگستری استان ایلام اظهار کرد: حل مشکلات زندانیان، کاهش جمعیت کیفری، بهره‌مندی زندانیان از ارفاقات قانونی و آزادی زندانیان جرایم غیرعمد از اهم برنامه‌هایی است که در دادگستری استان به آن پرداخته می‌شود.
علیمحمدی تاکید کرد: استفاده از ظرفیت‌های ارفاقی قانونی و مجازات‌های جایگزین حبس گامی مؤثر در کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها است که باید بیش از پیش مورد استفاده قرار گیرد و لازم است رؤسا، دادستان‌ها و قضات استان در بهره گیری از این ظرفیت‌ها اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.
رئیس کل دادگستری استان ایلام در پایان از تلاش‌های بی‌وقفه قضات و مسئولان و کارکنان زندان‌های استان تقدیر کرد و گفت: فراهم‌سازی زمینه اصلاح و بازپروری زندانیان با تلاش سنگربانان اصلاح و تربیت محقق می‌شود و مراجع قضایی در این راستا همواره از آنان حمایت می‌کنند.