طرح هادی در ۱۴۵ روستای ایلام اجرا می‌شود

به گزارش فریاد، حبیب الله محبی با بیان اینکه ۳۷۸ روستا از مجموع روستا‌های استان واجد شرایط اجرای طرح هادی هستند گفت: در حال حاضر در این روستا‌ها تمام یا بخشی از اجرای طرح هادی انجام گرفته است.
وی با اشاره به این که در بیش از ۲۵۰ روستا مرحله اول و دوم اجرای طرح هادی انجام شده است، افزود: در سال جاری نیز ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار در برای اجرای طرح هادی در روستا‌های استان اختصاص یافته است.
مدیر کل بنیاد مسکن ایلام اضافه کرد: در مجموع اجرای طرح هادی در ۱۴۵ روستا در استان طی سال جاری در دستور کار قرار گرفته، همچنین طرح هادی ۵۰ روستا نیز تجدید نظر یا بازنگری می‌شود.
وی عنوان کرد: در هشت ماهه گذشته سال جاری بالغ بر ۲۰۰ هزار متر مربع آسفالت در ۶۵ روستا انجام شده، همچنین ۱۰ هزار متر مربع سنگ فرش در معابر روستایی صورت گرفته است.
مدیرکل بنیاد مسکن ایلام با بیان این که کانال سنگی و ایمن سازی معابر روستایی نیز انجام گرفته است افزود:بخش عمده آسفالت روستا‌ها پیش از فصل بارندگی انجام گرفته و به علت برودت هوا و بارش نزولات جوی تمام عملیات آسفالت در حوزه شمالی استان متوقف شده و سایر عملیات مانند آواربرداری، شن ریزی و اصلاح معابر در حال انجام است.
مدیر کل بنیاد مسکن ایلام گفت: ۵ اکیپ ماشین آلات بنیاد مسکن در تمام روستا‌های استان در حال فعالیت هستند.