هند هم به جنگ تجاری علیه آمریکا پیوست

هند قصد دارد تعرفه علیه واردات برخی کالاهای آمریکایی را در ماه سپتامبر اعمال کند
به گزارش فریاد، هند امروز شنبه اعلام کرده است که اعمال تعرفه علیه واردات برخی کالاهای آمریکایی را از 18 سپتامبر یعنی 27 شهریورماه اجرا خواهد کرد.
بر اساس این گزارش دهلی نو که از مخالفت واشنگتن در معافیت این کشور از تعرفه‌های جدید ناراحت و سرخورده است، در ماه ژوئن تصمیم گرفت تا مالیات واردات برخی کالاهای آمریکایی را از اوایل اوت افزایش دهد ولی ظاهراً تصمیم گرفته است تا اعمال این تصمیم را تا سپتامبر به تاخیر بیندازد.
مقام‌های دهلی نو و واشنگتن از جمله مایک پامپئو وزیر خارجه و جیم ماتیس وزیر دفاع ایالات متحده قصد دارند در ماه سپتامبر یک سری نشست‌ها و گفتگوهای راهبردی داشته باشند.
اختلافات تجاری بین هند و ایالات متحده از زمان به قدرت رسیدن دونالد ترامپ تشدید شده است. حجم مبادلات تجاری دو کشور در سال 2016 میلادی به بیش از 115 میلیارد دلار افزایش یافته است ولی دولت ترامپ قصد دارد کسری تجاری 31 میلیارد دلاری با هند را کاهش دهد و به همین منظور فشار زیادی را بر دهلی نو وارد کرده تا موانع تجاری را حذف کند.
هند که بزرگترین خریدار بادام از آمریکا است در ماه ژوئن تصمیم گرفت تا تعرفه واردات علیه 20 قلم از کالاهای آمریکایی را افزایش دهد و به اتحادیه اروپا و چین در اتخاذ تدابیر تلافی جویانه علیه آمریکا پیوست.
هند پیشنهاد داده است تا به منظور کاهش کسری تجاری با آمریکا، فرآورده‌های نفتی از ایالات متحده خریداری کند.
نظرات ارسال نظر