ایجاد پنجره واحد خدمات گذرنامه‌ای اربعین

فرمانده قرارگاه اربعین فراجا گفت: پنجره واحد خدمات گذرنامه‌ای برای تسهیل در تردد زوار اربعین حسینی در مرز‌های ۶ گانه کشور با عراق ایجاد می‌شود.
به گزارش فریاد، سردار محمد شرفی در حاشیه بازدید از پایانه و زیرساخت‌های مرز مهران، با بیان اینکه یکی از این مأموریت‌ها، بحث تأمین امنیت راهپیمایی اربعین حسینی است، اظهار داشت: برای تامین امنیت مراسم اربعین حسینی و زوار از مبداء تا مقصد و پایانه‌های مرزی ۶ گانه کشور با عراق، برنامه‌ریزی لازم بر مبنای سنوات گذشته انجام شده است. وی افزود: سازماندهی نیروی انسانی، برآورد و تامین نیازمندی‌ها، پشتیبانی، آمادی و انجام پیش بینی‌های لازم در دستور کار قرار دارد و فرماندهی انتظامی آمادگی ۱۰۰ درصدی برای تأمین و نظم راهپیمایی اربعین حسینی را دارد. فرمانده قرارگاه اربعین فراجا با اشاره به اینکه مدیریت ترافیک ایام اربعین حسینی نیز یک موضوع خاص و حساس است، افزود: با توجه به فراهم شدن زیرساخت‌های لازم مربوط به راه و جاده با تلاش‌های دولت سیزدهم، وضعیت جاده‌ای در مسیر‌های منتهی به مرز‌های کشور از جمله مرز مهران، امسال نسبت به سال‌های گذشته بسیار بهتر است که همین امر، نقش بسیار مهم و تاثیرگذاری در مدیریت ترافیک در ایام اربعین حسینی دارد.
فرمانده قرارگاه اربعین فراجا یادآور شد: از ابتدای ماه محرم، همکاران ما در انتظامی کشور و مرز‌های ۶ گانه، در محور‌های مواصلاتی و داخل شهر‌های مرتبط با موضوع اربعین حسینی آمادگی لازم را از لحاظ تامین منابع انسانی و تجهیزات دارند و به طور قطع، امسال نسبت به سال گذشته با مشکلات کمتری مواجه خواهیم بود. وی با اشاره به ارائه خدمات گذرنامه به زوار اربعین حسینی، تصریح کرد: سه نوع سند مسافرتی برای اربعین امسال پیش بینی شده که سند اول گذرنامه عادی و ملی است که همانند سال‌های گذشته باید در ایام اربعین حسینی از ۶ ماه مهلت قانونی برخوردار باشد. سردار شرفی تصریح کرد: افرادی که قصد مسافرت با گذرنامه عادی را دارند و مهلت گذرنامه آنها به اتمام رسیده است بایستی برای تعویض گذرنامه خود به سامانه‌های پلیس من و یا مراکز گذرنامه در سراسر کشور و مرکز استان‌ها مراجعه و گذرنامه جدید دریافت کنند.
وی با اشاره امکان استفاده زوار از گذرنامه زیارتی، عنوان کرد: ثبت نام گذرنامه زیارتی به صورت اینترنتی نیز امکان‌پذیر خواهد بود که متقاضیان سفر اربعین می‌توانند برای صدور گذرنامه زیارتی خود به سامانه پلیس من و یا مراکز گذرنامه اقدام لازم را انجام دهند که این نوع گذرنامه با کمترین هزینه در اختیار زوار و علاقه‌مندان شرکت در راهپیمایی اربعین قرار خواهد گرفت.
فرمانده قرارگاه اربعین فراجا گفت: سند مسافرتی نیز برای اتباع خارجی که مقیم ایران هستند با عنوان گذرنامه "خادم" پیش بینی شده و این افراد می‌توانند برای سفر اربعین از این نوع سند مسافرتی استفاده کنند. سردار شرفی با اشاره به اینکه سال گذشته "پنجره واحد" بین واحد گذرنامه‌های در کشور ایران و عراق در مرز مهران به عنوان یک کار بسیار ارزشمند ایجاد شد، افزود: این قابلیت سال گذشته در تسهیل تردد زوار اربعین حسینی بسیار تاثیرگذار بود و امسال نیز این پنجره واحد در سایر مرز‌های کشور با عراق از جمله خسروی، شلچه و چذابه اضافه شده و امید است که شاهد کمترین توقف و ایستایی در ورود و خروج زوار اربعین حسینی در مرز‌های کشور باشیم.
وی ابراز کرد: با توجه به گرمای هوا در ایام اربعین حسینی امسال، تلاش مجموعه انتظامی ایجاد تسهیل گری برای ورود و خروج زوار در کوتاه‌ترین زمان و آسان‌ترین راه است. فرمانده قرارگاه اربعین فراجا اضافه کرد: مجموعه انتظامی همکاری و تعامل بسیار خوبی با مسئولان انتظامی کشور عراق دارد و در این راستا نیز جلسات تعاملی و دیپلماسی بین مرزبانان ما و کشور عراق برگزار شده و ادامه دارد و دولت دو کشور نیز در سطح میدانی همکاری و تعامل لازم را دارند که این همکاری‌ها زمینه ساز هم افزایی برای ارائه خدمات بهتر به زوار شده است.
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۳ ساعت:12:11
نظرات ارسال نظر