دمای هوای ایلام افزایش می‌یابد

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی ایلام گفت: دمای هوای این استان از فردا به تدریج افزایش می‌یابد و از روز پنجشنبه موج گرما در آسمان استان حاکم می‌شود.
به گزارش فریاد، مجتبی میهن‌پرست اظهار داشت: دمای هوای این استان از فردا به تدریج افزایش می‌یابد و از روز پنجشنبه موج گرما در آسمان استان حاکم می‌شود. وی افزود: با استقرار موج گرما از روز پنجشنبه دمای هوا در مناطق سردسیر به ۴۰ درجه سانتیگراد و نواحی گرمسیر هم به ۵۰ درجه سانتیگراد می‌رسد. معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی ایلام اضافه کرد: موج گرما از روز پنجشنبه هفته جاری تا شنبه هفته آینده در استان ایلام فعال خواهد بود.
میهن‌پرست اضافه کرد: در مدت استقرار موج گرما عموم مردم به ویژه بیماران، کودکان، سالمندان و زنان باردار در ساعات اوج گرما از حضور در فضا‌های باز خودداری کنند. وی یادآور شد: مشترکان در مدت استقرار جبهه هوای گرم نسبت به مدیریت مصرف بهینه حامل‌های انرژی اهتمام و توجه داشته باشند. معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان ایلام ادامه داد: باتوجه به پیش‌بینی سرعت وزش باد بر روی کشور عراق در روز‌های پایانی هفته، احتمال تشکیل گرد و غبار و نفوذ رقیق آن به نوار مرزی استان برای روز شنبه وجود دارد.
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۳ ساعت:15:27
نظرات ارسال نظر