یورو ۲۰۲۴؛

صعود قاطعانه لاله‌های نارنجی به یک‌چهارم؛ خداحافظی رومانی با جام

تیم ملی فوتبال هلند با برتری مقابل رومانی به مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های اروپا صعود کرد.

به گزارش فریاد، به نقل از خبرگزاری ایرنا، در شب پایانی مرحله یک‌هشتم نهایی جام ملت‌های ۲۰۲۴ اروپا، تیم‌های هلند و رومانی از ساعت ۱۹:۳۰ امشب (سه‌شنبه) در ورزشگاه آلیانز آرنا، مونیخ به مصاف هم رفتند.

دو تیم در شرایطی برابر هم قرار گرفتند که هلند با یک تساوی، یک برد و یک شکست با کسب تنها ۴ امتیاز و به عنوان یکی از تیم‌های سوم برتر پس از فرانسه و اتریش از گروه D، صعود کرد، رومانی هم با شرایط مشابه هلند اما توجه به شرایط ویژه گروه E که هر ۴ تیم ۴ امتیازی شده بودند، با توجه به تفاضل گل بهتر به عنوان تیم اول راهی یک‌هشتم شد.

بازی با حملات تیم هلند آغاز شد و رومانی با دفاع فشرده و ضدحمله در اندیشه رسیدن به دروازه برت فربروخن بود. فشار هلند در دقیقه ۲۰ به نتیجه رسید و کودی خاکپو با یک شوت دیدنی توانست این تیم را مقابل رومانی یک بر صفر جلو بیندازد. در ادامه تلاش دو تیم نتیجه‌ای نداشت و نیمه اول با برتری هلند به پایان رسید.

نیمه دوم را هم هلند بهتر آغاز کرد و در دقیقه ۶۳، خاکپو بار دیگر لاله‌های نارنجی را به گل رساند اما فلیکس وایر، داور آلمانی پس از بازبینی توسط کمک داور ویدئویی به دلیل آفساید گل را نپدیرفت.

با این حال حملات شاگردان رونالد کومان ادامه پیدا کرد و دونیل مالن در دقیقه ۸۳ دروازه رومانی را باز کرد تا خیال هلندی‌ها از پیروزی راحت‌تر شود. مالن در دقیقه ۳+۹۰ گل سوم هلند را به ثمررساند تا لاله‌های نارنجی در آستانه ثبت یک برد قاطعانه باشند.

در نهایت تیم فوتبال هلند با نتیجه ۳ بر صفر برابر رومانی به پیروزی رسید و به جمع هشت تیم برتر یورو صعود کرد.

در بازی پایانی مرحله یک‌هشتم نهایی از ساعت ۲۲:۳۰ امشب، تیم‌های اتریش و ترکیه به مصاف هم می‌روند. برنده این دیدار روز شنبه ۱۶ تیر در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف هلند می‌رود.

ترکیب اولیه هلند:

برت فربروخن، دنزل دامفرایس، استفان دی فرای، ویرجیل فن دایک، ناتان آکه، جردی شوتن، ژاوی سیمونز، تیجانی ریندرز، استیون برخواین و ممفیس دیپای

سرمربی: رونالدو کومان

ترکیب اولیه رومانی:

فلورین نیتا، واسیله موگوس، بورکا، رادو دراگوشین، آندری راتیو، ماریوس مارین، یانیس حاجی، رضوان مارین، نیکولا استانچیو، دنیس من و دنیس دراگوش

سرمربی: ادوارد یوردانسکو

انتهای پیام

تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۳ ساعت:12:09
نظرات ارسال نظر