رکورد اشتغال صنعت کشور در سال ۱۴۰۱ شکسته شد

در سال قبل اشتغال در بخش صنعت به ۷ میلیون و ۹۶۳ هزار نفر بالغ شده است. این رقم، بالاترین میزان اشتغال در بخش صنعت کشور از سال ۱۳۸۴ است.

به گزارش فریاد، به نقل ازخبرگزاری تسنیم، بررسی آمار نیروی کار بر اساس گزارش تازه مرکز آمار ایران، نشان می‌دهد، در سال ۱۴۰۱ اشتغال در بخش صنعت به ۷میلیون و ۹۶۳هزار نفر بالغ شده است. این رقم، بالاترین میزان اشتغال در بخش صنعت کشور از سال ۱۳۸۴ بدین سو است.
در سال پایانی عملکرد دولت دوازدهم، میزان اشتغال در بخش صنعت ۷ میلیون و ۷۵۱ هزار نفر بود. در ۸ سال دولت‌های یازدهم و دوازدهم، متوسط سالانه اشتغال در بخش صنعت کشور ۷ میلیون و ۴۳۴ هزار نفر بود در حالی که در ۲ سال اول دولت سیزدهم متوسط سالانه اشتغال در بخش صنعت کشور ۷ میلیون و ۹۴۶ هزار نفر بوده که رشد ۷ درصدی در همین ۲ سال را نشان می‌دهد.
سیاست‌های وزارت صمت دولت سیزدهم در رفع مشکلات واحدهای تولیدی فعال، مدیریت واردات کالاهای دارای تولید داخل، احیای واحدهای راکد و نیمه‌تعطیل، تأمین مالی زنجیره‌ای صنایع و تولیدکنندگان و توسعه صادرات به‌ویژه به کشورهای همسایه، تأثیر قابل توجهی در رونق گرفتن بخش صنعت کشور و بهبود اشتغال در این بخش داشته است. از ابتدای دولت سیزدهم بیش از ۴ هزار واحد راکد و نیمه‌تعطیل احیا شده است. رشد بخش صنعت هم پس از سال‌ها در سال گذشته دورقمی شد.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت:17:30
نظرات ارسال نظر