در انتخابات گناهی نداریم

وقتی که در جمعیت قلیل، تعداد کثیری کاندیدا می‌شوند یعنی هر ایلامی به نحوی باید دست از انتخاب شایسته بردارد و بایستۀ خود را دنبال کند و تا پایان انتخابات رنج و مشقت اجباری بی اجر و مزد فردی که خودش هم آن را قبول ندارد به جان بخرد.
عطاءالله جمالوندی*
گذشته از اینکه یکسال بیشتر است که کاندیداها تبلیغات خود را در سایه و روشن شروع کرده‌اند اما چند ماه است که مردم ایلام بار انتظارات کاندیداها و خانواده و وابستگان یک و دو را گاه و بیگاه به دوش می‌کشند.
اکثراً مشاهده کرده و می‌کنیم که ساعت استراحت ظهر یا در شامگاه در گرما و سرما، زنگ آیفون به صدا درآمده و یک یا چند خانم با تضرع و خواهش و اهدای یک بسته کارت تبلیغی می‌گویند به همسرم و یا به فلانی رأی دهید و مردم شریف ایلام هم بخاطر آشنایی مستقیم یا زنجیره‌ای هیچوقت ناراحتی خود را بروز نداده و "ان‌شاءالله" می‌گویند اما پشت پردۀ ان‌شاءالله غر و لعن است که نثار می‌گردد.
البته ناگفته نماند که برنامه کاندیداها هم پشت پرده دارد، آنها هم خود و هم مبلغان‌شان دفترچه‌ای به رنگ سیاه دارند که برخوردهای افراد را ثبت کرده تا به وقتش انتقام بگیرند یعنی اجرای برنامه‌های پشت پردۀ نماینده خیلی بیشتر و اصلی‌تر از وعده‌های تبلیغی اوست.
انتظار طاقت‌فرسای دیگر کاندیداها، همراهی کردن آنها به درب منازل و تشکیل جلسه شبانه و رفتن به شهرستان‌های حوزۀ انتخابیه است و بیشتر از آن حضور شبانه روزی در محل ستاد به منظور سیاهی لشکر و نمایش نفوذ است که اگر نروند در لیست انتقام قرار خواهند گرفت لذا ما مردم ایلام اجبار داریم که تحمل کنیم.
وقتی که در جمعیت قلیل، تعداد کثیری کاندیدا می‌شوند یعنی هر ایلامی به نحوی باید دست از انتخاب شایسته بردارد و بایستۀ خود را دنبال کند و تا پایان انتخابات رنج و مشقت اجباری بی اجر و مزد فردی که خودش هم آن را قبول ندارد به جان بخرد.
ما مردم ایلام مکافات چه چیز را پس می‌دهیم تا در طول یک هفته تبلیغات آزاد رنج ترافیک و بستن خیابان‌های شهر و آلودگی صوتی و اشغال گوشی‌های همراه از تشکیل گروه‌های انتخاباتی و تاراج جسم و روان در هر دو فضای حقیقی و مجازی را یدک کنیم؟
از طرفی ما دیدیم که نماینده‌های ما در کارهای ملی بی‌بهره و بی‌اثرند و در کارهای منطقه‌ای و حوزه انتخابیه خود حتی توان انتقال و جابجایی دانشجو را از یک شهر به شهر دیگری را نداشتند و مهم‌تر اینکه اتهام شورای محترم نگهبان در ردصلاحیت نمایندگان ادوار و فعلی ایلام در بداخلاقی‌های اقتصادی شخصی به تناسب از استان‌های دیگر سر و گردنی بالاتر بودند.
لطفاً به مردم ایلام رحم کنید، ما قول ‌می‌دهیم رأی بدهیم و شما هم مطمئن باشید رأی می‌آورید و نیازی به این همه آزار نیست، لیست سیاه خود را دور انداخته که بالاتر از سیاهی‌های فعلی و ناتوانی شما رنگی نیست.
*مدیرمسئول نشریه ایمن
نظرات ارسال نظر