رئیس HSE شرکت ملی گاز ایران در بازدید از پالایشگاه گاز ایلام عنوان کرد:

نمره قابل قبول پالایشگاه گاز ایلام در پیشگیری از حوادث

رئیس HSE شرکت ملی گاز ایران گفت: شرکت پالایش گاز ایلام در پیشگیری از حوادث و آسیب های انسانی به نسبه موفق عمل کرده و بطوری که در چند سال اخیرحوادثی مشاهده نشده است.  
به گزارش فریاد و به نقل از روابط عمومی پالایشگاه گاز ایلام، مهندس محمدرضا یوسفی‌پور با اشاره به اینکه شرکت‌های تابعه شرکت ملی گاز ایران می‌بایست از این شرکت الگوبرداری کنند، افزود: نداشتن حوادث و آسیب‌های انسانی در پالایشگاه گاز ایلام یک گوهر تابناک است که باید همکاران در ایلام از آن مراقبت ویژه کنند.  
وی اظهار داشت: جلوگیری از حوادث و آسیب‌های انسانی سخت اما ممکن، پیچیده اما مقدور و نیازمند مشارکت عمومی و کوشش مدیران و امری بسیار ارزشمند است.  
رئیس HSE شرکت ملی گاز ایران با اشاره به اینکه در سال گذشته 100 درصد حوادث در شرکت ملی گاز ایران در حوزه پیمانکاران بوده است، خاطرنشان کرد: از این تعداد 50 درصد مربوط به پیمانکاران شرکت مهندسی و توسعه، 25 درصد پیمانکاران شرکت‌های گاز استانی، 12.5 درصد پیمانکاران شرکت انتقال و 12.5 درصد مربوط به پیمانکاران شرکت‌های پالایشی گاز در کشور بوده است.  
وی گفت: در شرکت ملی گاز ایران توجه به مسائل ایمنی بسیار بااهمیت بوده و مرتب با تمرین‌های مختلف میزان آمادگی با حوادث احتمالی تمرین میشود به طوری که با وجود گذشت مدت کوتاهی از سیل اخیر در کشور و مواجهه با مشکلات آن، در حال حاضر همزمان با حضور مسئولان کشوری پدافند غیر عامل و وزارت نفت در پارس جنوبی و مسئولین HSE  شرکت ملی گاز در پالایشگاه گاز ایلام مانورهای مختلف با سناریوهای واقعی برگزار و نقاط قوت و قابل بهبود بررسی و ارزیابی میشود.   
رئیسHSE شرکت ملی گاز ایران در بخش دیگری از سخنانش به حوزه محیط زیست پالایشگاه های کشور اشاره کرد و گفت:شرکت ملی گاز ایران ذاتاً ماهیتش دوستدار محیط زیست است به طوری که گاز شهری را به عنوان یک حامل انرژی از پاک ترین و تمیز ترین سوخت فسیلی به کل اقصی نقاط کشور رسانده است.  
مهندس یوسفی پور با اشاره به اینکه اگر قرار باشد به جای گاز از سوخت های فسیلی همچون مازوت،نفت و گازوئیل استفاده شود،آلودگی های زیست محیطی در کشور بیشتر و بیشتر می شود.  
وی اظهار داشت:صنعت گاز تنها صنعتی است که دقیقا منطبق با اصول محیط زیست است و در تمامی پروژه ها در سطح کشور ارزیابی محیط زیست (EIA) باید بصورت اجباری انجام شود.  
وی ادامه داد در شرکت ملی گاز ایران حتی پیمانکاران می بایست در فعالیت های خودشان الزامات زیست محیطی را رعایت کنند و به آنها نیز تکلیف می شود  
وی تصریح کرد:اکثر شرکت‌های تابعه شرکت ملی گاز ایران از سوی سازمان محیط زیست موفق به دریافت درجه های صنعت سبز،لوح زرین و سیمین شده اند که این مهم گواه این است که سازمان محیط زیست با دادن چنین لوح هایی دوستدار محیط زیست بودن این مجموعه را تأیید کرده است.  
رئیس HSE شرکت ملی گاز ایران در بخش دیگری از سخنانش گفت:شرکت ملی گاز ایران در امر گاز رسانی، با وجود حوادث طبیعی چون زلزله و سیل های اخیر عملکرد درخشانی داشته است.  
مهندس یوسفی پور افزود: در حوادث غیر مترقبه اخیر نه تنها خدمات شرکت ملی گاز ایران از حالت پیوسته خارج نشد بلکه در حین بحران و مشکلات حادث شده با سایر دستگاه های خدمات رسان شهری نیز همکاری داشته است.  
رئیس HSE شرکت ملی گاز ایران گفت:شرکت پالایش گاز ایلام از لحاظ نیروی انسانی دارای  سرمایه هایی توانمند و با تخصصی است.  
وی هدف از سفر به استان ایلام را تشریک مساعی و اهتمام مشترک با مجموعه همکاران در جهت تقویت و تشدید نقاط قوت در زمینه HSE و کوشش مشترک در بهبود نقاط قابل اصلاح عنوان کرد.  
نظرات ارسال نظر