اسامی ۱۶7 نماینده تائید صلاحیت شده در انتخابات مجلس

وزارت کشور چند روز گذشته اسامی داوطلبان کاندیداتوری در انتخابات مجلس شورای اسلامی یازدهم را اعلام کرد که طبق آن ۱۶۷ نماینده فعلی مجلس تائید صلاحیت شده‌اند.

به گزارش فریاد، یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی جمعه دوم اسفندماه سال جاری برگزار می شود؛ بیش از ۷۰۰۰ داوطلب برای کسب ۲۹۰ کرسی با یکدیگر رقابت می کنند که نمایندگان فعلی مجلس از این قاعده مستثنی نیستند.
در حال حاضر مجلس دهم ۲۸۵ نماینده دارد، محمد دهقان، کاظم جلالی و داریوش اسماعیلی استعفا کردند و مرتضی صفاری نطنزی و محمد نعیم امینی فرد درگذشتند.
حدود ۴۰ نماینده در انتخابات ثبت نام نکردند و بیش از ۷۰  نماینده هم رد صلاحیت شدند،‌ تعدادی از نمایندگان نیز علی رغم تائید صلاحیت انصراف دادند.
با اعلام اسامی داوطلبان تائید صلاحیت شده در انتخابات ۱۶۷ نماینده فعلی در رقابت های انتخاباتی شرکت می کنند.
در جداول زیر به تفکیک اسامی نمایندگان فعلی تائید صلاحیت شده با حوزه‌های انتخابیه فعلی آن آمده است:

استان آذربایجان شرقی

ردیف نام نماینده حوزه انتخابیه
۱  مسعود پزشکیان تبریز، آذرشهر و اسکو
۲ احمد علیرضا بیگی تبریز، آذرشهر و اسکو
۳ زهرا ساعی تبریز، آذرشهر و اسکو
۴ محمد حسین فرهنگی تبریز، آذرشهر و اسکو
۵ محمداسماعیل سعیدی تبریز، آذرشهر و اسکو
۶ فردین فرمند میانه
۷ یعقوب شیویاری میانه
۸ یوسف داوودی سراب
۹ ضیاءالله اعزازی ملکی بناب
۱۰ بیت‌الله عبداللهی اهر و هریس
۱۱ محمد وحدتی هلان بستان آباد
۱۲ حمزه امینی هشترود و چاراویماق
۱۳ رضا علیزاده ورزقان

استان آذربایجان غربی

ردیف نام نماینده حوزه انتخابیه
۱ روح‌الله حضرت‌پور ارومیه
۲ تقی کبیری خوی و چایپاره
۳ جلال محمودزاده مهاباد

استان اردبیل

ردیف نام نماینده حوزه انتخابیه
۱ صدیف بدری اردبیل، نمین، نیر و سرعین
۲ رضا کریمی اردبیل، نمین، نیر و سرعین
۳ شکور پورحسین شقلان پارس‌آباد و بیله‌سوار
۴ بشیر خالقی خلخال و کوثر

استان اصفهان

ردیف نام نماینده حوزه انتخابیه
۱ ناهید تاج الدین اصفهان
۲ حسن کامران دستجردی اصفهان
۳ سید صادق طباطبایی نژاد اردستان
۴ حسینعلی حاجی دلیگانی شاهین‌شهر و میمه و برخوار
۵ سید محمدجواد ابطحی خمینی‌شهر
۶ اصغر سلیمی سمیرم
۷ سمیه محمودی شهرضا و سمیرم
۸ اکبر ترکی فریدن و فریدونشهر
۹ سید جواد ساداتی نژاد کاشان و آران و بیدگل
۱۰ سید ناصر موسوی لارگانی فلاورجان
۱۱ علی بختیار گلپایگان و خوانسار
۱۲ ابوالفضل ابوترابی نجف آباد، تیران و کرون
۱۳ زهرا سعیدی مبارکه مبارکه

استان البرز

ردیف نام نماینده حوزه انتخابیه
۱ محمود بهمنی ساوجبلاغ و نظر آباد و طالقان

استان ایلام

ردیف نام نماینده حوزه انتخابیه
۱ جلال میرزایی ایلام و ایوان و شیروان و چرداول و مهران
۲ سلام امینی ایلام و ایوان و شیروان و چرداول و مهران
۳ شادمهر کاظم‌زاده دهلران و دره‌شهر و آبدانان

استان بوشهر

ردیف نام نماینده حوزه انتخابیه
۱ سکینه الماسی کنگان و دیر و جم و عسلویه

شهر و استان تهران

ردیف نام نماینده حوزه انتخابیه
۱ سهیلا جلودارزاده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۲ علیرضا محجوب تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۳ فریده اولادقباد تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۴ محمدرضا بادامچی تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۵ مصطفی کواکبیان تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۶ ابوالفضل سروش تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۷ مهدی شیخ تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۸ محمدعلی وکیلی تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۹ پروانه مافی تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۱۰ سیده فاطمه ذوالقدر تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۱۱ سید فرید موسوی تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۱۲ محسن علیجانی زمانی تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۱۳ احمد مازنی تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۱۴ داوود محمدی تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۱۵ محمدرضا نجفی تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۱۶ حسن نوروزی بهارستان و رباط‌کریم

استان چهار محال و بختیاری

ردیف نام نماینده حوزه انتخابیه
۱ خدیجه ربیعی فرادنبه بروجن
۲ محمد خالدی سردشتی لردگان

استان خراسان جنوبی

ردیف نام نماینده حوزه انتخابیه
۱ نظر افضلی نهبندان و سربیشه

استان خراسان رضوی

ردیف نام نماینده حوزه انتخابیه
۱ سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی مشهد و کلات
۲ نصرالله پژمان‌فر مشهد و کلات
۳ محمدحسین حسین‌زاده بحرینی مشهد و کلات
۴ جواد کریمی قدوسی مشهد و کلات
۵ جلیل رحیمی جهان آبادی تربت جام، تایباد و باخرز
۶ سعید باستانی تربت حیدریه، زاوه و مه ولات
۷ سید احسان قاضی‌زاده هاشمی فریمان وسرخس و احمدآباد و رضویه
۸ هادی شوشتری قوچان و فاروج
۹ هاجر چنارانی نیشابور و فیروزه
۱۰ محمود نگهبان سلامی خواف و رشتخوار

خراسان شمالی

ردیف نام نماینده حوزه انتخابیه
۱ علی قربانی بجنورد، مانه وسملقان، گرمه، جاجرم و راز و جرگلان
۲ هادی قوامی اسفراین

استان خوزستان

ردیف نام نماینده حوزه انتخابیه
۱ همایون یوسفی اهواز، باوی، حمیدیه و کارون
۲ جلیل مختار آبادان
۳ فریدون حسنوند اندیمشک
۴ هدایت‌الله خادمی ایذه و باغملک
۵ حبیب‌الله کشت‌زر بهبهان و آغاجاری
۶ عباس پاپی‌زاده دزفول
۷ قاسم ساعدی دشت‌آزادگان و هویزه
۸ اقبال محمدیان رامهرمز و رامشیر
۹ مجید ناصری‌نژاد شادگان
۱۰ سید راضی نوری شوش
۱۱ سهراب گیلانی شوشتر و گتوند
۱۲ علی‌عسگر ظاهری عبده‌وند مسجد سلیمان، اندیکا، لالی و هفتکل

استان زنجان

ردیف نام نماینده حوزه انتخابیه
۱ مرتضی خاتمی ماهنشان، ایجرود، بوغداکندی و قلتوق

استان سمنان

ردیف نام نماینده حوزه انتخابیه
۱ سید حسن حسینی شاهرودی شاهرود
۲ ابوالفضل حسن بیگی دامغان

استان سیستان و بلوچستان

ردیف نام نماینده حوزه انتخابیه
۱ حسینعلی شهریاری زاهدان
۲ علی کرد خاش، میرجاوه، نصرت‌آباد و کورین
۳ حبیب‌الله دهمرده زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون

استان فارس

ردیف   حوزه انتخابیه
۱ رحیم زارع آباده، بوانات و خرم‌بید
۲ اصغر مسعودی نی ریز و استهبان
۳ رضا انصاری داراب و زرین‌دشت
۴ محمدرضا رضائی کوچی جهرم
۵ جمشید جعفرپور لارستان، خنج و گراش
۶ سید محسن علوی لامرد و مهر
۷ محمدمهدی برومندی مرودشت و پاسارگاد و ارسنجان

استان قزوین

ردیف نام نماینده حوزه انتخابیه
۱ داوود محمدی قزوین، البرز و آبیک
۲ روح‌الله بابایی صالح بوئین‌زهرا
۳ بهمن طاهرخانی تاکستان

استان قم

ردیف نام نماینده حوزه انتخابیه
۱ احمد امیرآبادی فراهانی قم
۲ مجتبی ذوالنور قم

استان کردستان

ردیف نام نماینده حوزه انتخابیه
۱ سید احسن علوی سنندج، دیواندره و کامیاران
۲ حمدالله کریمی بیجار
۳ محسن بیگلری سقز و بانه
۴ مهدی فرشادان سنندج، دیواندره و کامیاران

استان کرمان

ردیف نام نماینده حوزه انتخابیه
۱ محمدرضا پورابراهیمی داورانی کرمان و راور
۲ محمدمهدی زاهدی کرمان و راور
۳ علی‌ بختیاری بافت، رابر و ارزوئیه
۴ حبیب‌الله نیکزاده پناه بم، ریگان، فهرج و نرماشیر
۵ احمد محمدی انارکی رفسنجان و انار
۶ شهباز حسن‌پور بیگلری سیرجان و بردسیر
۷ علی اسدی کرم شهربابک
۸ احمد حمزه کهنوج، منوجان، رودبار جنوب، قلعه گنج و فاریاب

استان کرمانشاه

ردیف نام نماینده حوزه انتخابیه
۱ عبدالرضا مصری کرمانشاه
۲ سید قاسم جاسمی کرمانشاه
۳ احمد صفری کرمانشاه
۴ سید جواد حسینی کیا سنقر و کلیائی

استان کهگیلویه و بویراحمد

ردیف نام نماینده حوزه انتخابیه
۱ غلام‌محمد زارعی بویراحمد و دنا
۲ عدل هاشمی پور کهگیلویه و بهمئی
۳ غلامرضا تاجگردون گچساران و باشت

استان گلستان

ردیف نام نماینده حوزه انتخابیه
۱ نبی هزارجریبی گرگان و آق قلا
۲ علیرضا ابراهیمی رامیان و آزادشهر
۳ قرجه طیار گنبد کاووس

استان گیلان

ردیف نام نماینده حوزه انتخابیه
۱ جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی رشت
۲ محمدصادق حسنی جوریابی رشت
۳ ولی داداشی آستارا
۴ حسن خسته‌بند بندر انزلی
۵ منوچهر جمالی سوسفی رودبار
۶ اسدالله عباسی رودسر و املش
۷ سید کاظم دلخوش اباتری صومعه‌سرا
۸ محمود شکری تالش، رضوانشهر و ماسال
۹ ذبیح نیکفر لیالستانی لاهیجان و سیاهکل
۱۰ مهرداد بائوج لاهوتی لنگرود

استان لرستان

ردیف نام نماینده حوزه انتخابیه
۱ محمد بیرانوندی خرم‌آباد و دوره
۲ محمدرضا ملکشاهی‌راد خرم‌آباد و دوره
۳ محمد خدابخشی الیگودرز
۴ عباس گودرزی بروجرد
۵ علاءالدین بروجردی بروجرد
۶ سید حمیدرضا کاظمی پلدختر
۷ علی رستمیان دلفان و سلسله
۸ اللهیار ملکشاهی کوهدشت و رومشکان

استان مازندران

ردیف نام نماینده حوزه انتخابیه
۱ علی‌اصغر یوسف‌نژاد ساری و میاندورود
۲ حسین نیاز آذری بابل
۳ عبدالله رضیان قائمشهر، سوادکوه و جویبار
۴ سید علی ادیانی راد قائمشهر، سوادکوه و جویبار
۵ علی‌محمد شاعری بهشهر، نکا و گلوگاه
۶ قاسم احمدی لاشکی نوشهر، چالوس، کلاردشت
۷ ولی‌الله نانواکناری بابلسر و فریدونکنار
۸ شمس‌الله شریعت‌نژاد تنکابن و رامسر و عباس‌آباد

استان مرکزی

ردیف نام نماینده حوزه انتخابیه
۱ علی اکبر کریمی اراک، کمیجان و خنداب
۲ مهدی مقدسی اراک، کمیجان و خنداب
۳ محمدابراهیم رضایی خمین
۴ محمد حسینی تفرش، آشتیان و فراهان
۵ علی ابراهیمی شازند
۶ محمدرضا منصوری ساوه و زرندیه
۷ علیرضا سلیمی محلات و دلیجان

استان هرمزگان

ردیف نام نماینده حوزه انتخابیه
۱ حسین هاشمی تختی بندر عباس و قشم و ابوموسی
۲ احمد مرادی بندر عباس و قشم و ابوموسی
۳ محمد آشوری تازیانی بندر عباس و قشم و ابوموسی

استان همدان

ردیف نام نماینده حوزه انتخابیه
۱ حمیدرضا حاجی‌بابایی همدان و فامنین
۲ اکبر رنجبرزاده اسدآباد
۳ محمدمهدی مفتح تویسرکان
۴ حسن لطفی رزن
۵ احد آزادیخواه ملایر
۶ حسن بهرام نیا نهاوند

استان یزد

ردیف نام نماینده حوزه انتخابیه
۱ محمدرضا صباغیان بافقی ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم، مهریز
۲ کمال دهقانی فیروزآبادی تفت و میبد

اقلیت های دینی

ردیف نام نماینده حوزه انتخابیه
۱ کارن خانلری مسیحیان ارمنی شمال ایران
۲ اسفندیار اختیاری زرتشتیان
نظرات ارسال نظر