ربیعی:

آمار کشته شدگان آبان به زودی اعلام می‌شود

سخنگوی دولت گفت: آمار کشته شده‌های حوادث آبان توسط دستگاه ذیربط به زودی اعلام می‌شود.
به گزارش فریاد، علی ربیعی در نشست خبری خود در پاسخ به سوالی درباره‌ی تعداد کشته شده‌های حوادث آبان اظهار کرد:‌پزشکی قانونی مرجع علت مرگ و صدور جواز دفن است و باید این آمار را شفاف اعلام کند که پزشکی قانونی این آمار را اعلام کرده است، ولی اعلام پزشکی قانونی کفایت نمی‌کرد و بررسی‌های میدانی و گزارش‌ دستگاه‌های انتظامی و امنیتی هم انجام شد.
وی ادامه داد: فکر می‌کنم در چند روز آینده آمار دقیق حوادث آبان از سوی مراجع ذی ربط اعلام می‌شود.
سخنگوی دولت همچنین در این نشست خبری از مردم خواست که با وجود گلایه‌های خود در انتخابات روز جمعه شرکت کنند.
ربیعی در پاسخ به سوالی در مورد FATF اظهار کرد: این بحث امروز در جلسه هیات دولت مطرح شد. دولت تمام تلاش خود را در این زمینه همچنان انجام می‌دهد بنا بر گزارش امروز وزیر اقتصاد در جلسه  FATF اکثر کشورها از جمله اروپا، چین، روسیه، ترکیه، آفریقای جنوبی و سایر دوستان ایران از ما حمایت کردند و فقط آمریکا، عربستان و اسرائیل مخالف ایران بودند. همان کشورهایی که حامیان مالی تروریست هستند ولی بیشترین تلاش را کردند که ایران به لیست سیاه وارد شود.
وی ادامه داد: تلاش‌های ما ادامه دارد تا ایران به بهترین تصمیم برسد. تلاش ما این است که وارد لیست سیاه نشویم، اما اگر وارد شدیم امکان خروج وجود دارد در مجموع تحلیل این است که همه فشارها روی مبادلات مالی ایران متمرکز شده و حتی با رفتن ایران به لیست سیاه اتفاق خاصی نمی‌افتد، اما اگر از تحریم خارج شویم از لیست سیاه هم باید خارج شویم.
سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی درباره آخرین مواضع ایران نسبت به بازخوانی جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی، اظهار کرد: جای سوال دارد چرا حاضر نیستند نرم افزار جعبه سیاه را برای ایران ارسال کنند. با این حال ما اقدامات خود را همراه با کشور اوکراین ادامه می‌دهیم دولت این تصمیم را گرفته که اگر امکان بازخوانی جعبه سیاه در کشور فراهم نشود بازخوانی در خارج از ایران اما با حضور ما انجام شود. طبق مقررات هواپیمایی جعبه سیاه باید در ایران بازخوانی شود اما اگر امکانش نباشد اشکالی هم ندارد که خارج از کشور بازخوانی انجام شود ما در این زمینه پیشنهاد همکاری با سایر کشورها را هم داشته‌ایم. تمایل ما این است که نرم افزار وارد کشور شود اما اگر این اتفاق هم نیفتاد مانعی برای خواندن جعبه سیاه در کشوری دیگر اما با حضور ایران نداریم.
ربیعی در پاسخ به پرسش سهمیه بندی بنزین نوروز گفت: اگر خواسته باشیم 40 لیتر به سهیمه فعلی اضافه کنیم حدود 3 هزار میلیارد تومان بار مالی دارد که برای تامین آن شاید مجبور باشیم از بسته معیشتی 60 میلیون نفر کم کنیم. به همین خاطر تصمیم دشواری است و ما به تصمیم روشنی برای محل تامین بنزین نوروزی نداریم. معتقدیم کاهش کمک معیشتی نیز به مصلحت نیست.
نظرات ارسال نظر