نامه 27 فعال فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی به سعید نمکی

27 نفر از نمایندگان کانون‌های فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در خصوص بی‌مهری‌های اخیر که دبیران را به ستوه آورده و آنها را بی‌انگیزه کرده است نامه‌ای را خطاب به وزیر بهداشت ارسال کردند.
به گزارش فریاد، متن نامه ارسالی 27 نفر از نمایندگان کانون‌های فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به دکتر سعید نمکی بدین شرح می‌باشد:

إِنَّ اللهَ لاَ یُغَیِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى یُغَیِّرُواْ مَا بِأَنْفُسِهِمْ
جناب آقای دکتر سعید نمکی
وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
 با سلام و احترام
 همانطور که مستحضر هستید، بر همگان آشکار است که کانون‌های فرهنگی وزارتخانه متبوعتان از جمله مهمترین ارکان رشد و پیشرفت فرهنگی دانشجویان هستند و این کانون‌ها بدون هیچ چشمداشت و پاداشی تاکنون به دور از موارد و حواشی سیاسی سعی در افزون کردن غنای فرهنگی و هنری فضای دانشگاه‌های علوم پزشکی داشته‌اند.
سال‌هاست که کانون‌های فرهنگی با فعالیت ‌های فراگیر خود، آن هم در این شرایط اقتصادی سخت و طاقت‌فرسا، شور و نشاط دوچندانی به فضای دانشگاه بخشیده‌اند. گرچه امروز فضای دانشگاهی کشورمان آنچنانی که باید مطلوب نیست اما بی‌اعتنایی نسبت به سرنوشتش بی‌تردید ظلمی آشکار است.
از جمله بی اعتنایی‌هایی که اخیراً شاهد آن بوده‌ایم این است که معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارتخانه در اقدامی عجیب، عجولانه و یکجانبه دستور به لغو نشست سالیانه مجامع تخصصی کانون‌های فرهنگی داده است که این بی‌توجهی به اهمیت فعالیت کانون‌ها و برگزاری این جلسه مهم، برای چندمین بار از بهمن‌ماه سال گذشته در حال رخ دادن است.
کما اینکه مشخص نیست که این لغو شدن‌های بی‌پایه و اساس تا به کی ادامه خواهد داشت و تا کی باید صبور بود؟
به راستی اگر دلیل این لغو شدن‌های تکراری، نداشتن مجوز رسمی فعالیت مجامع تخصصی کانون‌های فرهنگی است، به چه خاطر برای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور نامه رسمی از سمت وزارت ارسال شده و دانشگاه‌های مذکور با پرداخت مبالغ سنگین بلیط برای هماهنگی‌های لازم از پول بیت‌المال برای دبیران دانشگاه‌ها وسیله ایاب و ذهاب تدارک دیده‌اند؟
آیا بهتر نیست اگر تصمیمی بر برگزاری این نشست بزرگ از سمت معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت گرفته می‌شود قبل از تحمیل این همه زحمت و سختی به جوانب مختلف آن فکر شود؟
نمایندگان کانون‌های فرهنگی علوم پزشکی سراسر کشور از این بی‌مهری‌ها و بی توجهی‌های پیاپی از سمت معاونت مذکور به ستوه آمده‌ و به طور رسمی اعلام می‌دارند تا زمانی که این بی احترامی‌ها به اعتبار کانون‌های فرهنگی پایان نپذیرد و جواب قانع‌کننده‌ای در خصوص لغو مکرر این نشست‌ها از سمت ارکان مذکور اعلام نگردد دست از فعالیت کشیده و من بعد هیچ فعالیت فرهنگی انجام نخواهند داد و دست به انحلال کانون‌های فرهنگی خواهند زد.
امید است مسئولان محترم در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ مناسبی به مطالبات بر حق و انتقاد به جای کانون‌های فرهنگی نسبت به نحوه عملکرد خود داشته و در راستای برگزاری این نشست در سریع‌ترین زمان ممکن تمهیدات لازم را اتخاذ نمایند.
نظرات ارسال نظر