مدیرکل ثبت احوال استان ایلام خبر داد:

ثبت ۳۶۷۸ واقعه‌ ازدواج از ابتدای امسال

مدیرکل ثبت احوال ایلام استان از ثبت 99.8 درصد وقایع حیاتی در مهلت قانونی خبر داد.
به گزارش فریاد، منوچهر تیموری در مراسم گرامیداشت سالروز تاسیس سازمان ثبت احوال اظهار کرد:  امسال صدمین سال تاسیس سازمان ثبت احوال و هشتاد است و قدمت ثبت احوال در استان ایلام به ۸۶ سال می‌رسد و این سازمان در مسیر تاسیس تاکنون با فراز و نشیب های بسیاری روبرو بوده و هم اکنون در مسیر رشد و بالندگی به وظایف خود عمل می کند.
وی با بیان اینکه  صدور اسناد هویتی، حفظ و نگهداری آنها و در اختیار جامعه قرار دادن آنها از مهمترین وظایف مهم این سازمان است، گفت: ۴۰ درصد تراکم جمعیت در شهرستان ایلام قرار دارد و تاکنون ۲۵۰ هزار جلد شناسنامه مکانیزه در استان صادر شده است.
تیموری با بیان اینکه در ۹ ماهه امسال ۳۰ هزار شناسنامه مکانیزه صادر شده، گفت: تاکنون ۴۰۴ هزار نفر معادل ۸۷ درصد فرد واجد شرایط در استان برای دریافت کارت ملی هوشمنمد ثبت نام شده و تنها ۱۳ درصد واجدین شرایط برای ثبت نام اقدام نکرده‌اند که در تلاشیم تا پایان سال این تعداد نیز ثبت‌نام کنند.
وی در خصوص وقایع حیاتی در استان نیز گفت: امسال ۶۵۳۵ واقعه تولد، ۱۹۱۰واقعه وفات ، ۳۶۸۷ واقعه ازدواج و ۶۲۴ واقعه طلاق در استان ثبت شده و در مجموع ۹۹.۸ درصد وقایع حیاتی در مهلت قانونی ثبت می‌شوند.
مدیرکل ثبت احوال ایلام تصریح کرد: برای تسهیل تردد و شناسایی زائران سامانه احراز هویت در مرز مهران ایجاد شد و  ۱۰۰۰ نیز از خدمات اسکان ثبت احوال بهره‌مند شدند.
تیموری در خصوص یازدهمین دوره انتخبات مجلس نیز گفت: ثبت احوال در ماه اخیر در تشکیل هیات اجرایی انتخابات بیشترین تعامل و همکاری را داشته و در ادامه مسیر نیز با رعایت اصل بی‌طرفی وظیفه خود را براساس قانون انجام می‌دهد.
نظرات ارسال نظر