صدای مخاطبان؛

مشکلات درمانی جانبازان

خطاب به بنیاد شهید و امور ایثارگران انقلاب اسلامی ایلام
بنده یکی از جانبازان دوران دفاع مقدس هستم که از برخی ناملایمات از سوی مسئولین و بعضا از برخی مردم که سخنانی خلاف واقع می گویند گلایه مندم.
شاید بارهای بار چشمتان به نوشته ای در ورودی برخی بیمارستان ها یا درمانگاه ها خیره شده باشد مبنی بر اینکه تمام خدمات این درمانگاه برای ایثارگران «رایگان »می باشد و با خود گفته باشید خوش به حال این جانبازا!
شاید اگر من هم به جای شما بودم و این چند اداره بزرگ بنیاد جانبازان با این همه خدم و حشم را که در واقع برای تحقق خدمت رسانی به جانبازان هشت سال دفاع مقدس چیده شده اند را می دیدم سخنی بیش از این نمی گفتم: «خوش به حال جانبازا !» اما واقعیت چیزی غیر از این است.
مثل بیشتر اوقات، بنده نیاز اساسی به اکسیژن و دیگر خدمات پزشکی داشتم که به درمانگاه ایثار متعلق به بنیاد شهید و امور ایثارگران، انتقال داده و بعد از انجام خدمات پزشکی مربوطه، بنده را به صندوق راهنمایی و علاوه بر دریافت تمام وجه داروها و دیگر خدمات، با کمال تعجب مبلغی را نیز برای استفاده از اکسیژن درخواست و دریافت کردند.
به ازای هر دقیقه هزار تومان!
باز خدا را شکر که یک شبانه روز یا بیشتر از اکسیژن استفاده نکردم و گر نه باید از همونجا میرفتم سراغ یکی از بانک ها برای گرفتن وام اکسیژن! البته اگر وامی هم باشه.
حالا از پزشک اونجا هم ممنونم که همدردی کردند و به همراهم گفتن که به جای رفتن برای دفترچه خودتو گرو میذاشتی تا زودتر کاراشو انجام میدادن!
حال با التفات به سخنان ذکر شده در ابتدا سخنم با بنیاد شهید و امور ایثارگران انقلاب اسلامی است که:
۱-آیا بنیاد نباید برای جانبازان شیمیایی که دچار مشکلات ریوی هستند و نیازمند دستگاه اکسیژن و دستگاه های دیگر برای استفاده در مواقع ضرور در منزل این وسائل را مهیا و در خدمت این عزیزان قرار دهد؟
۲- چرا بنیاد جانبازان، در سایت های خبری و دیگر رسانه های مجازی، تبلیغات گسترده ای را مبنی بر «خدمات ویژه جانبازان و رایگان بودن تمام خدمات این درمانگاه برای خانواده ایثارگران و شهدا» انجام داد در حالی که سخنانی کاملا بی پایه و خلاف واقع می باشد. آیا بنیاد این درمانگاه را که برای خدمت رسانی به جانبازان عزیز فراهم کرده بود بدون ارائه هیچ خدماتی به ایثارگران ، به بخش خصوصی واگذار کرده است؟
۳-حال که به هر جهت، بنیاد جانبازان هیچ تمایلی برای خدمت رسانی به ایثارگران ندارد چرا مبادرت به احداث درمانگاه نموده و سپس آن را بدون توجه به نیاز اساسی جانبازان به بخش خصوصی واگذار کرده؟
بنیاد دقیقا روشن کند که آیا درآمد زایی در اولویت کار این بنیاد قرار دارد یا خدمت رسانی به خانواده شهدا و ایثارگران؟ بد نیست که مسئولین بنیاد شهید و امور ایثارگران، نیم نگاهی به قانون جامع خدمت رسانی به ایثارگران، بخصوص ماده ۱۳ و ۱۴ قانون مذکور داشته باشند.
۴-مسئولین بنیاد جانبازان در استان دقیقا چه خدماتی را به ایثارگران ارائه کرده اند؟
و در آخر سوالی ک ذهن بنده حقیر را به خود درگیر کرده این است که دقیقا کار این بنیاد چیست؟
حتی کمترین کاری که می توانستید انجام دهید دیدار از ایثارگران و جویا شدن احوال آنها بود چرا باید سپاه پاسداران انقلاب اسلامی چنین برنامه هایی را در سرلوحه کار خود قرار دهد و برنامه های دیدار از خانواده های شهدا و ایثارگران را انجام دهد و برای خود افتخار بداند، در حالی که اداره متولی این کار، خود کوچکترین کاری در این امور انجام ندهد؟
آیا این بنیاد برای خدمت رسانی به خانواده شهدا و ایثارگران بنا شده یا اینکه ایثارگران برای خدمت و درآمد و رفاه حال مسئولین و کارکنان بنیاد آمده اند؟ 
نظرات ارسال نظر