استاندار ایلام:

ایلام از استان‌های پاک در زمینه مواد‌مخدر است

استاندار ایلام گفت: استان ایلام با وجود اینکه در محدوده نقاط حساس در حوزه مواد‌مخدر واقع شده اما خوشبختانه از پاک‌ترین استان‌ها در کشور است.
به گزارش فریاد، «قاسم سلیمانی دشتکی» در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گفت: استان ایلام با وجود اینکه یک استان مرزی است و در محدوده نقاط حساس در حوزه مواد مخدر واقع شده اما خوشبختانه از پاک‌ترین استان‌ها در کشور است.
وی به رتبه ۲ استان در ارزیابی‌های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کشور اشاره کرد و گفت: به یقین این موفقیت و دیگر اتفاقات مثبت استان حاصل و نتیجه وحدت و همدلی مردم با مسئولان و مجموعه دلسوزان استان است.
استاندار ایلام در ادامه به حماسه بزرگ اربعین ۹۸ اشاره کرد و گفت: مردم و مسئولان استان در یک کلام کاری کردند کارستان تا برگ زرین دیگری بر افتخارات استان در اربعین امسال افزوده شود.
وی ادامه داد: امروز دیگر ایلام یک استان بزرگ و تاثیرگذار در معادلات کشور است بطوری که این استان در کنگره بزرگ اربعین که بزرگترین همایش مذهبی جهان بشمار می رود ظرفیت و توانمندی خود را در پوشش بیش از ۶۲ درصد تردد‌ها را یک بار دیگر به منصه ظهور گذاشت.
سلیمانی دشتکی در ادامه به تردد بیش از ۳۲۶ هزار نفر در یک شبانه روز از مرز مهران اشاره کرد و گفت: حدود ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تردد در محرم و صفر از مرز مهران داشته‌ایم که از این میزان ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تردد در ماه صفر صورت پذیرفته است.
وی ادامه داد: امروز استان ایلام به افتخاری برای کشور در عرصه‌های ملی و جهانی مبدل شده است و این را مدیون وحدت و همدلی بی نظیری هستیم که در استان وجود دارد.
نماینده عالی دولت در ادامه به گزارش مرکز آمار ایران از وضعیت کسب و کار استان اشاره کرد و گفت: طبق گزارش مرکز آمار ایران در تابستان امسال نرخ بیکاری استان به ۸.۷ درصد رسیده است که نسبت به مدت مشابه ۳ درصد کمتر و نسبت به سال ۹۶ حدود ۴ درصد کمتر شده است.
استاندار ایلام ادامه داد: همچنین براساس ارزیابی‌های بعمل آمده در حوزه سرمایه‌گذاری استان ایلام با بیش از ۲۰۰ درصد سرمایهگذاری در صدر میزان سرمایه‌گذاری در چهار ماهه نخست امسال در کشور قرار گرفته است.
وی گفت: در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی، وزارت نفت ظرف یکسال گذشته حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان در استان سرمایه‌گذاری کرده است که از آن جمله می‌توان به پروژه‌های مهم لرزه‌نگاری در ایوان و آبدانان و دهلران با یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان اشاره کرد.
وی تصریح کرد: بعد از سال‌ها تلاش، پتروشیمی دهلران با سرمایه‌گذاری حدود ۵۸۰ میلیون دلار و میادین آبان و پایدار با سرمایه‌گذاری حدود ۷۰۰ میلیون دلار در حال انجام است.
نظرات ارسال نظر