کاهش پنج درصدی مشارکت مردم در فعالیت‌های ورزشی

رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی از کاهش پنج درصد مشارکت مردم در فعالیت‌های ورزشی خبر داد و گفت: این رقم از ۵۱ درصد در سال ۹۶ به ۴۶ درصد در سال ۹۹ رسیده است.
به گزارش فریاد، افشین ملایی در نشست شورای ورزش همگانی استان ایلام اظهار داشت: کم تحرکی مردم در ۱۰ سال گذشته بیش از ۲۵ درصد افزایش یافته است که این آمار و ارقام بسیار نگران کننده است.
رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی گفت: هر اندازه میانگین ساعات ورزش همگانی در کشور افزایش یابد، بطور قطع از یک سو موجب افزایش شور و نشاط مردمی و از سوی دیگر سلامت در خطر نخواهد بود.
ملایی با تاکید بر اینکه ورزش کردن و فواید آن در رفتار و سلامتی ما بسیار تاثیرگذار است افزود: افزایش درصد تحرک مردمی یکی از دغدغه‌های مهم مسوولان وزارت ورزش است که در این راستا تاکنون زیرساخت‌های بسیار فراوانی ایجاد  و رقم‌های هنگفتی هزینه شده، اما هنوز درصد تحرک و مشارکت مردم در ورزش و فعالیت‌های ورزشی کمتر از میانگین است.
وی از رایگان شدن هزینه دوره‌های ورزش همگانی در ایلام خبر داد و گفت: تمامی دوره‌های ورزش همگانی تا پایان سال در ایلام رایگان شده و از شرکت‌کنندگان هیچ هزینه‌ای دریافت نخواهد شد.
رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی اضافه کرد: برای این استان بر اساس بضاعت فدارسیون ورزش‌های همگانی کمک مالی تخصیص داده خواهد شد.
ملایی خواستار تغییر نگرش به ورزش همگانی در کشور شد و افزود: یک واحد سرمایه گذاری در ورزش همگانی بیش از سه واحد برداشت مثبت و بازگشت سرمایه را به دنبال دارد.
نظرات ارسال نظر