راه‌اندازی مرکز جدید واکسیناسیون برای فرهنگیان ایلام

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: مرکز جدید واکسیناسیون برای فرهنگیان شهرستان ایلام با همکاری آموزش و‌ پرورش راه‌اندازی می‌شود.
به گزارش فریاد، دکتر محمد کریمیان اظهار کرد: مرکز فرهنگیان شهرستان ایلام برای تسریع در روند واکسیناسیون عمومی قشر فرهنگیان با همکاری و تعامل اداره کل آموزش و پرورش استان راه‌اندازی می‌شود.
وی در رابطه با میزان واکسیناسیون عمومی در سطح استان افزود: تا امروز ۱۳/۱ درصد مردم استان در مقابل کرونا ویروس واکسینه شده‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: شهرستان بدره با ۲۰/۹ بیشترین درصد پوشش جمعیت و هلیلان با ۷/۹ درصد کمترین پوشش جمعیتی در استان را تاکنون دارند.
وی یادآور شد: سامانه نوبت‌دهی واکسیناسیون salamat.gov.ir برای ثبت‌نام افراد ۵۵ سال به بالا (متولدین ۱۳۴۵ و قبل از آن) باز شده است.
دکتر کریمیان یادآور شد: این افراد می‌توانند با مراجعه به این سایت پس از انتخاب استان، ورود کدملی و شماره تلفن همراه، شهر محل سکونت خود را انتخاب کنند.
وی تاکید کرد: پس از آن فهرست پایگاه‌های تزریق واکسن آن شهر نمایش داده می‌شوند که به ازای هر پایگاه، اولین روزی که نوبت خالی وجود دارد نمایش داده می‌شود وافراد خودشان یکی از پایگاه‌ها را انتخاب و روز و ساعت دریافت واکسن را نیز تعیین می‌کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان اینکه نیازی به انتظار برای دریافت نوبت نیست، گفت: افراد ۵۵ سال به بالا برای ثبت‌نام نوبت اول نیازی به داشتن پرونده بهداشت ندارند.
نظرات ارسال نظر