افزایش ۷۰ درصدی بوجه امسال ایلام

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه این استان در مقایسه با سال گذشته ۷۰ درصد افزایش یافته است که این می‌تواند در توسعه زیرساخت‌ها بسیار موثر باشد.
به گزارش فریاد، به نقل از ایرنا، سارا فلاحی در بازدید از پروژه راه‌سازی تنگ تیر و روستای چال خشک زردلان هلیلان اظهار کرد: ایلام با توجه با عمق محرومیت نیازمند تزریق اعتبارات استانی و ملی است که در این راستا کمک نهادهای انقلابی نظیر بنیاد علوی و گروه‌های جهادی در این استان بسیار محسوس است.
وی افزود: برای تکمیل زیرساخت‌ها این استان از نظر ارتباطی و به منظور اتمام بسیاری از پروژه‌های مهم، ضرورت دارد اعتبارت بیشتری در سال جاری به ایلام تخصیص داده شود.
نماینده مردم حوزه شمالی ایلام در مجلس با اشاره به زیرساخت‌های روستاهای زردلان هلیلان یادآور شد: با وجود اینکه کارهای بزرگی توسط دولت و نهادهای انقلابی سال‌های اخیر در شهرستان هلیلان انجام شده اما کماکان مردم این منطقه از نظر زیرساخت‌های آموزشی، بهداشتی و ارتباطی با مشکلاتی مواجه هستند.
فلاحی تصریح کرد: برای برون رفت هلیلان از محرومیت و توسعه زیرساخت‌های این منطقه نیازمند توجه مسئولان کشوری و تزریق اعتبارت ملی هستیم که در راستا در هر بخش رایزنی‌های لازم صورت می‌گیرد.
وی همچنین در جمع گروه‌های جهادی دانشگاه صنعتی شریف فعال در منطقه زردلان نیز گفت: تلاش این گروه‌های جهادی برای خدمت‌رسانی به این مردم بسیار قابل تحسین است.
نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: گروه‌های جهادی که به تازگی برای ساخت مخزن آب به روستای محروم چال خشک زردلان آمدند مایه دلگرمی و امید مردم هستند که خوشبختانه بنیاد علوی برای پشتیبانی این نیروها اهتمام داشته است.
فلاحی اضافه کرد: نمایندگان مجلس، مدیرانی استانی و نهادهای انقلابی با توجه با عمق محرومیت هلیلان باید بیش از پیش به این منطقه توجه کنند که البته پس از ارتقا هلیلان به شهرستان اقدامات بسیار ارزشمند در حوزه زیرساخت‌ها انجام شده است که امیدواریم استمرار داشته باشد.
 به گزارش ایرنا، شهرستان تازه تاسیس هلیلان با جمعیتی بالغ بر ۲۰ هزار نفر به مرکزیت شهر توحید در ۹۰ کیلومتری ایلام قرار دارد.
بخش هلیلان تا بهمن ماه سال ۹۸ جزو چرداول بود که با مصوبه هیات دولت به عنوان یازدهمین شهرستان در استان ایلام شناخته شد.
نظرات ارسال نظر