بالا بودن درگیری ریه در مبتلایان جدید به کرونا

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان اینکه شرایط بستری‌های کرونا نگران کننده است، گفت: درگیری ریه در مبتلایان جدید بسیار بالاست و جوانان بدلیل مراجعه دیر هنگام با درگیری ۷۰ درصد ریه وارد بیمارستان می‌شوند.
به گزارش فریاد، دکتر جمیل صادقی‌فر روز شنبه در کارگروه رسانه‌ای استان ایلام اظهار کرد: افرادی که جزو گروه هدف برای واکسیناسیون هستند، بخصوص افراد بالای ۵۸ سال بلافاصله برای واکسینه مراجعه کنند و بیش از این تعلل برای حضور جهت تزریق واکسن ممکن است هزینه‌های سنگینی شاید به قیمت از دست دادن زندگیشان به دنبال داشته باشد.
وی افزود: این هفته واکسیناسیون سایر گروه‌ها از قبیل خبرنگاران، بانکی‌ها، زندانیان، اساتید و حمل و نقل باید پیگیری شود و انتظار همراهی بسیار زیادی از جانب افرادی داریم که قرار است واکسینه شوند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام تاکید کرد: از همشهریان ایلامی تقاضا می‌شود با آرامش، حوصله و با رعایت نوبت به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند تا همکاران دانشگاه علوم پزشکی نیز بتوانند به بهترین شکل به مردم خدمات را ارائه دهند.
دکتر صادقی‌فر در خصوص واکسن معلمان غیربومی نیز گفت: اکثر فرهنگیان شاغل در آموزش و پرورش مهران غیربومی هستند، ترجیح با تزریق در محل هر شهرستان است اما با این وجود در صورت هماهنگی قبلی آموزش و پرورش مشکلی برای تزریق واکسن معلمان در شهرستان محل اقامت وجود ندارد.
نظرات ارسال نظر