افزایش ۱۱۸ درصدی کشفیات قاچاق کالا و ارز در ایلام

فرمانده انتظامی استان ایلام از افزایش ۱۱۸ درصدی کشفیات قاچاق کالا و ارز به ارزش ۱۹۲ میلیارد ریال در چهار ماهه نخست سال‌جاری خبر داد.
به گزارش فریاد، سردار دلاور القاصی مهر در نشست قرارگاه استانی مبارزه با قاچاق کالا و ارز  اظهار کرد: نیروی انتظامی در استان ایلام با هماهنگی و همکاری دستگاه قضائی از ابتدای سال تاکنون ۴ مرحله طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالا و ارز را به مرحله اجرا در آورده است.
وی افزود: با تلاش جهادی و شبانه‌روزی کارکنان انتظامی استان و با محوریت پلیس امنیت اقتصادی از ابتدای سال تاکنون بالغ بر ۴ هزار رأس احشام و ۱۷۵ تن نهاده دامی قاچاق در سطح استان کشف شده است.
فرمانده انتظامی استان ایلام ادامه داد: در همین مدت بیش از ۸ هزار لیتر روغن خودرویی،۲۶ تن برنج، ۴۶۸ تن مرغ، ۱۱۵ دستگاه مبدل ارز دیجیتال و ۴۴ هزار و ۸۹۸ قلم انواع لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق کشف و ۱۳۶ دستگاه انواع خودرو در این زمینه‌ها متوقف و روانه پارکینک شدند.
وی با اشاره به اینکه ارزش ریالی این محموله‌های قاچاق توسط کارشناسان بیش از ۱۹۲ میلیارد ریال تعیین شده، گفت: کشفیات قاچاق در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با ۱۱۸ درصد افزایش و در زمینه دستگیری با ۸۸ درصدی افزایش نشان از عزم جدیدی پلیس برای ریشه‌کن کردن این پدیده شوم را دارد.
سردار القاصی مهر، در پایان ضمن تقدیر از همکاری دستگاه قضائی و سازمان‌های دخیل در امر مبارزه با قاچاقا کالا و ارز، عنوان داشت: مبارزه جدی و همه‌جانبه پلیس با پدیده قاچاق کالا و ارز و افرادی که باعث اخلال در نظام اقتصادی و به خطر افتادن سلامت جامعه می‌شوند ادامه دارد، و با حضور فعال و هوشمندانه در سطح جامعه اجازه فعالیت به سودجویان و هنجارشکنان را نخواهد داد.
نظرات ارسال نظر