آغاز واکسیناسیون خبرنگاران ایلامی از ۹ مرداد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: خبرنگاران ایلامی که دارای کارت خبرنگاری بوده و در لیست خانه مطبوعات قرار دارند، از روز شنبه هفته آینده ۹ مرداد واکسن کرونا دریافت می‌کنند.
به گزارش فریاد، دکتر جمیل صادقی‌فر در کارگروه رسانه‌ای استان ایلام اظهار  کرد: واکسیناسیون خبرنگاران، زندانیان، بانک‌ها، اساتید دانشگاه و حوزه، رانندگان حمل و نقل عمومی درون و برون‌شهری و فرودگاه در دستور کار خواهد بود.
وی افزود: به محض دریافت لیست هماهنگی از خانه مطبوعات ایلام در زمان و مکان مشخص تزریق واکسن خبرنگاران استان انجام خواهد شد.
معاون دانشگاه علوم پزشکی ایلام در خصوص نوع واکسن تزریقی برای این قشر گفت: در صورتیکه که نوع خاصی از واکسن در مرکز اعلام نشود، هر واکسنی که در دسترس باشد، استفاده می‌شود.
صادقی‌فر ادامه داد: واکسن خارجی که این روزها بیشتر در اختیار ما قرار می‌گیرد، سینوفارم چین است.
وی یادآور شد: با توجه به حجم واکسیناسیون انجام شده و اینکه هنوز درصد زیادی از مردم واکسینه نشده‌اند، کماکان پس از تزریق واکسن رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله ماسک زدن الزامی است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام اضافه کرد: چنانچه فردی پس از تزریق واکسن دوباره مبتلا شود در اکثر مواقع ابتلا خفیف خواهد بود و نیازی به بستری در بیمارستان ندارد، اما با این وجود در صورت ابتلا رعایت اصول قرنطینه الزامی است.
نظرات ارسال نظر