راه‌اندازی نقاهتگاه موقت بیماران کرونایی در دره‌شهر

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا استان با اشاره به افزایش میزان بستری‌ها در دره‌شهر گفت: ضرورت دارد نقاهتگاه موقت بیماران کرونایی در این شهرستان راه‌اندازی شود.
به گزارش فریاد، جهانگیر رستم‌زاد در نشست ستاد مبارزه با کرونای شهرستان دره‌شهر اظهار کرد: بدلیل اینکه کرونا دیگر بخشی از زندگی مردم شده فرهنگ‌سازی مهم‌ترین اصل در مقابله با این بیماری است که باید همه برای این منظور پای کار بیاییم.
وی افزود: تمامی اعضای ستاد مبارزه با کرونا موظف به کنترل جامعه هدف خود هستند و از هیچ فرد و دستگاه‌های قصوری قابل پذیرش نیست.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام تاکید کرد: طی رصدهای میدانی از بازار دره‌شهر متاسفانه بجای مشتری‌ها خود صاحبان صنوف پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند که این یک آفت بزرگ محسوب می‌شود و باید اداره صمت با همکاری اتحادیه‌ها در اسرع وقت نسبت به این مهم نظارت کنند.
رستمزاد ادامه داد: برای فروکش کردن کرونا در این شهرستان، شهرداری با همکاری فرمانداری آرامستان‌ها را بعنوان یک مکان پرخطر شیوع کرونا مسدود و ورود به آنرا ممنوع کنند.
وی اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایلام باید در بحث دارو نیازهای شهرستان را برطرف کند و با توجه به افزایش تعداد بستری‌ها در دره‌شهر با همکاری ادارات متولی و علوم‌پزشکی نقاهتگاه موقت در این شهرستان راه اندازی شود.
فرماندار دره‌شهر نیز در این نشست اظهار داشت: فرآیند بیماری کرونا در کشورمان روندی صعودی پیدا کرده و در استان ایلام نیز این هفته آمارهای مربوط به مبتلایان و بستری‌ها افزایش چشمگیری داشته است.
کیانوش محمدنژاد افزود: افزایش میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استقبال مناسب از روند واکسیناسیون ضمانت اجرایی مصوبات ستادهای استانی شهرستانی و از عواملی است که می‌تواند باعث کاهش آمارها در دره‌شهر شود.
وی اضافه کرد: همه باید برای کاهش آمار مبتلایان، بستری و فوتی‌های ناشی از کرونا احساس مسئولیت بیشتری کنیم و نهایت تلاش و اهتمام خود را در این راستا به کار گیریم.
نظرات ارسال نظر