دستگیری عامل توهین به مقدسات در دهلران

فرمانده انتظامی دهلران از دستگیری عامل توهین به مقدسات در فضای مجازی در این شهرستان خبرداد.
به گزارش فریاد، سرهنگ منوچهر مکی اظهار داشت: در پی رصد کارشناسان پلیس فتا صفحه‌ای در شبکه اجتماعی اینستاگرام با موضوع توهین به مقدسات دینی شناسایی و سپس دستگیری متهم در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
وی افزود: کارشناسان پلیس فتا با اقدامات فنی، عامل انتشار مطالب مجرمانه در کمترین زمان ممکن را شناسایی و با هماهنگی‌های قضایی دستگیر و به پلیس فتا انتقال دادند.
سرهنگ مکی یادآور شد: متهم در اظهارات خود به بزه انتسابی اعتراف و ضمن ابراز پشیمانی از عمل خود عنوان داشته که قصد توهین به مقدسات را نداشته و به علت مشکلات روحی و اختلاف خانوادگی اقدام به انتشار هتاکی علیه مقدسات دینی کرده است.
وی به کاربران فضای مجازی توصیه کرد: باز نشر مطالب توهین آمیز و خلاف واقع نیز جرم محسوب شده و پلیس و مقام قضایی به شدت با عاملان این گونه موارد برخورد قانونی و قاطع خواهد داشت.
فرمانده انتظامی شهرستان دهلران گفت: شهروندان در صورت بروز مشکل و مواجهه با جرائم رایانه‌ای و فضای مجازی با مراجعه به پلیس فتا از مشاوره‌ها و راهنمایی‌های کارشناسان این پلیس در جهت رفع مشکلات احتمالی استفاده کنند یا با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir تماس‌های مردمی درخواست خود را ثبت و یا با سامانه مرکز فوریت‌های سایبری ۰۹۶۳۸۰ تماس بگیرند.
نظرات ارسال نظر