پیشنهاد قدیروف برای فراخوان نیمی از مجریان قانون برای جنگ اوکراین

رهبر جمهوری چچن پیشنهاد داده تا نیمی از نیروهای مجری قانون را برای حملات در اوکراین فرابخوانند.
به گزارش فریاد، به نقل از خبرگزاری تاس، رمضان قدیروف، رهبر جمهوری چچن در تلگرام خود نوشت: حتی اگر نیروهای ذخیره را از معادله حذف کنیم، باز هم نیروهای زیادی داریم که به هر شکلی آموزش بدنی و مهارت‌های خوبی برای کار با سلاح دارند.
وی ادامه داد: این افراد کارکنان وزارت شرایط اضطراری، سرویس مارشال‌های فدرال، سرویس امنیت فدرال، سرویس گارد فدرال، سرویس اطلاعات خارجی، سرویس زندان فدرال، سرویس گمرک فدرال، دادستان‌ها و کمیته تحقیقات هستند.
رهبر چچن افزود: این نیروها به همراه سرویس‌های ارتش و امنیت چچن پنج میلیون نفر هستند که به صورت منظم آزمون‌های آمادگی جسمانی می‌بینند. اگر ما ۵۰ درصد از کارمندان این اداره‌ها را کنار بگذاریم، ۲.۵ میلیون نفر دیگر می‌توانند بر ارتش غربی‌ها چیره شوند. دیگر نیازی به نیروهای ذخیره نداریم.
قدیروف همچنین گفت: روسای این آژانس‌ها می‌توانند فعالیت این افراد را بهبود بخشند. روسیه یک کشور بزرگ است و منابع زیادی دارد که ناتو و غرب از شمارش آنها خسته می‌شوند. منابع نظامی ما خیلی بیشتر از آن چیزی است که در تصور بگنجد.
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در ۲۱ سپتامبر ۲۰۲۲ دستور بسیج نسبی نیروها را صادر کرد.
به گفته سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه ۳۰۰ هزار نفر باید از نیروهای ذخیره فراخوانده شوند که در وهله نخست کسانی که دارای تجربه رزمی و تخصص مورد نیاز سربازان هستند را شامل می‌شود.
 
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت:18:30
نظرات ارسال نظر