جشنواره مد و لباس ایرانی اسلامی در ایلام برپا می‌شود

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام گفت: یکصد و هشتمین دوره کشوری جشنواره مد و لباس ایرانی، اسلامی در این استان برگزار می‌شود.
به گزارش فریاد، به نقل از ایرنا، عبدالحسین رحمتی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این برنامه به عنوان یکصد و هشتمین جشنواره و نمایشگاه مد و لباس ایرانی اسلامی کشور تیرماه امسال در نگارخانه مجتمع فرهنگی، هنری ارشاد اسلامی ایلام برگزار می‌شود.
وی بخش‌های نمایشگاه را شامل طراحی کیف و کفش، طراحی جواهرات و اکسسوری، طراحی کالکشن لباس بانوان و آقایان و عکاسی لباس اجتماع بانوان و آقایان عنوان کرد.
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام تاکید کرد: فراخوان این برنامه هنری اعلام شده و طراحان لباس می‌توانند آثار خود را از ۲۰  خردادماه جاری تا ۱۰ تیرماه به دبیرخانه جشنواره (انجمن مد و لباس استان) واقع در مجتمع فرهنگی، هنری ارشاد اسلامی استان ایلام تحویل دهند.
رحمتی زمینه سازی برای ورود مفاهیم علمی و پژوهش های تخصصی و میان رشته ای به عرصه مد و لباس بومی، محلی، بکارگیری و اشاعه نمادها، نشان ها و مولفه های هویت اسلامی، ایرانی و در عرصه مد و لباس و سبک زندگی با محوریت حجاب و عفاف، کاربردی کردن آثار برگزیده و هدایت بازار  پوشاک به سمت تولید و تشویق مردم به پرهیز از انتخاب و مصرف الگوهای بیگانه را از جمله اهداف برگزاری این جشنواره برشمرد.
وی با ذکر اینکه در حاشیه این برنامه نشست علمی و کارگاه آموزشی با حضور متخصصان حوزه مد و لباس در صورت بهبود اوضاع کرونا تشکیل می شود، افزود: در صورت تداوم وضعیت موجود این نشست از طریق مجازی برگزار خواهد شد.
به گفته معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام، این جشنواره با همکاری انجمن مد و لباس استان با حمایت کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، جهاد دانشگاهی، میراث فرهنگی، کمیته امداد، امور اجتماعی استانداری، دفتر زنان و خانواده استانداری، شهرداری، فنی و حرفه ای و اداره صمت برگزار خواهد شد.
رحمتی یادآور شد: هم اینک هفت انجمن هنرهای تجسمی، سینمای جوان، خوشنویسی، موسیقی، نمایش، شعر و مد و لباس در استان فعالیت دارند.
نظرات ارسال نظر