رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام:

هرگونه عوارض بیماری سرخک در استان مورد پایش قرار خواهد گرفت

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با اشاره به عوارض سرخک نظیر تب و ضایعات پوستی گفت: میزان سرایت بیماری سرخک در افراد مستعد بسیار بالا و حدود ۱۰۰ درصد است.
به گزارش فریاد، جاسم محمدی روز شنبه در نشست ستاد کرونا استان اظهار داشت: هر گونه عوارض بیماری سرخک در استان مورد پایش قرار خواهد گرفت و این بیماری در کودکان بسیار قابل پیشگیری است.
وی با تاکید بر پایش کارشناسان از مدارس برای شناسایی علائم سرخک افزود: بیماری سرخک بسیار مسری بوده و هر شخص پس از تشخیص عوارض باید اطلاع‌رسانی کند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان اینکه عوارض سرخک در سنین بالا بیشتر است، تاکید کرد: این بیماری در سنین بالا کمتر قابل پیشگیری است و باید همه خانواده فرزندان خود را در برابر بیماری سرخک واکسینه کنند.

مبتلایان کرونا در ایلام ۱۳ درصد افزایش یافت 

محمدی از افزایش مبتلایان به کرونا در این استان خبر داد و گفت: درصد مبتلایان طی هفت روز گذشته در مقایسه هفته ما قبل آن ۱۳ درصد افزایش یافته و باید رعایت پروتکل های بهداشتی و افزایش پوشش ماسک در دستور کار قرار گیرد.
محمدی ادامه داد: به دلیل افزایش مبتلایان و افراد دارای علائم، ۳۱ درصد نمونه‌گیری‌های استان طی هفت روز گذشته در مقایسه با هفته ماقبل آن افزایش یافته است.
وی تصریح کرد: طی هفت روز گذشته تنها ۲ نفر در این استان بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ادامه داد: از ابتدای سال جدید تاکنون سه هزار و ۶۹۶ نمونه‌گیری، ۱۶۶ بستری کرونا، ۵۹۹ موارد مثبت و ۱۰ فوت کرونا در این استان به ثبت رسید.
محمدی با اشاره به تزریق دز واکسن کرونا در استان گفت: میزان پوشش تزریق دز سوم واکسن در این استان ضعیف است که در این راستا نیازمند فرهنگ‌سازی و همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی هستیم.
هم اکنون چهار شهرستان آبدانان، بدره، هلیلان و سیروان در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های ایلام، چوار، ایوان، چرداول، ملکشاهی، مهران، دره شهر و دهلران در وضعیت زرد قرار دارند.
نظرات ارسال نظر