رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام:

در سال گذشته ۲۹ واحد به چرخه‌ی تولید بازگشت

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام گفت: یکی از مهمترین برنامه‌های صمت، احیای واحدهای راکد و غیرفعال است که در سال گذشته ۲۹ واحد به چرخه ی تولید بازگشت و در تلاشیم که با استفاده از ظرفیت‌های موجود، در سال حداقل ۳۰ واحد صنعتی احیا و به چرخه تولید بازگردند.
به گزارش فریاد، رضا محمدرحیمی در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت دهه تولید و تجارت، اظهار کرد: در حال حاضر تعداد ۴۷۹ واحد تولیدی با اعتباری بالغ بر ۲۸ هزار میلیارد تومان و اشتغال‌زایی ۱۰ هزار نفر دارای پروانه بهره‌برداری و در مرحله تولید هستند.
وی افزود: یکی از مهمترین برنامه‌های صمت، احیای واحدهای راکد و غیرفعال است  که در سال گذشته ۲۹ واحد به چرخه ی تولید بازگشت و در تلاشیم که با استفاده از ظرفیت‌های موجود، در سال حداقل ۳۰ واحد صنعتی احیا و به چرخه تولید بازگردند.
 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خاطر نشان کرد: امسال در زمینه‌ی اکتشافات ۱۶ نوع معدن که عمدتاً غیرفلزی بوده در استان شناسایی شده که این کانی‌های غیر فلزی شامل معادن گچ، آهک، شن، ماسه، مارن، آلومینیوم و بیتومین یا قیر طبیعی از جمله ذخایری هستند که از معادن ایلام استخراج می‌شوند.
وی تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های صمت، احیای واحدهای راکد و غیرفعال است  که در سال گذشته ۲۹ واحد به چرخه ی تولید بازگشت و در تلاشیم که با استفاده از ظرفیت‌های موجود، در سال حداقل ۳۰ واحد صنعتی احیا و به چرخه تولید بازگردند.
محمدرحیمی، کمبود نقدینگی و مشکلات بانکی را از عمده مشکلات بخش صنعت خواند و افزود: فرسودگی ماشین آلات و منسوخ بودن تکنولوژی از دیگر مشکلات این حوزه‌ی تولید است.
وی گفت: با توجه به نام‌گذاری امسال به‌عنوان سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها، جهت حمایت از شرکت‌های دانش بنیان بسته‌ی حمایت از این شرکت‌ها از برنامه‌های اصلی این وزارت است.
محمدرحیمی تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های صمت، احیای واحدهای راکد و غیرفعال است  که در سال گذشته ۲۹ واحد به چرخه‌ی تولید بازگشت و در تلاشیم که با استفاده از ظرفیت‌های موجود، در سال حداقل ۳۰ واحد صنعتی احیا و به چرخه تولید بازگردند.
رییس سازمان صنعت معدن و تجارت ایلام به بازرسی و نظارت بر بازار گریزی زد و گفت: افزون بر ۱۷ هزار و۷۴۷ فقره بازرسی در سطح بازار از ابتدای سال جاری توسط بازرسان در استان ایلام انجام شده و در این زمینه ۱۰۷۰ پرونده تخلف تشکیل شده است.
خبرنگار: محسن مرادبگی
نظرات ارسال نظر