فعالیت ۸۵ تعاونی مسکن مهر در ایلام

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: واحد‌های ساخته شده تحت نظارت این تعاونی‌ها هشت هزار و ۱۹۰ واحد است.
به گزارش فریاد، شکراله شیرخانی افزود: از این میزان پنج هزار و ۲۳۷ واحد تحویل متقاضیان شده و ۲ هزار و ۹۵۳ واحد مسکونی نیز در دست ساخت است.
وی با بیان اینکه متوسط درصد پیشرفت فیزیکی این واحد‌ها ۸۹ درصد است افزود: همچنین ۱۰ واحد تعاونی پرورش و تکثیر ماهی، اکثریت تولید گوشت ماهی استان را به خود اختصاص داده‌اند.
شیرخانی گفت: چهار تعاونی فراگیر ملی در سطح استان با عضویت ۷۰ درصد سه دهک پایین درآمدی با هدف فقرزدایی از طریق ایجاد اشتغال، بهبود وضعیت شغلی، بهبود وضع معیشتی یا تلفیقی از آن‌ها با عضویت ۳۱۳ نفر و اشتغالزایی بیش از ۶۰ نفر در استان تشکیل شده است.
وی گفت: در راستای اجرای سیاست‌های دولت و حمایت از مرزنشینان ۱۵ شرکت و یک اتحادیه تعاونی مرزنشین در شهرستان‌های مهران، دهلران، ملکشاهی و بخش مرکزی ایلام تشکیل شده که از این تعداد به علت مشکلات متعدد، تنها هشت تعاونی فعال مشغول ارائه خدمت به اعضای خود هستند.
به گفته مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام، از ابتدای فعالیت بخش تعاون در استان تاکنون تعداد ۲ هزار و ۷۵ طرح تعاونی از تسهیلات اعتباری بخش تعاونی استفاده کرده‌اند که این طرح‌ها موفق به ایجاد ۱۵ هزار و ۶۹۲ فرصت شغلی شده‌اند.
وی افزود: تسهیلاتی شامل تسهیلات تکلیفی سنوات مختلف، منابع داخلی، وجوه اداره شده، تسهیلات بنگاه‌های زودبازده، سفر‌های ریاست جمهوری، طرح توسعه بخش کشاورزی و نیز صندوق توسعه ملی به این طرح‌ها اختصاص یافته است.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام ادامه داد: در سال جاری ۴۵ میلیارد ریال تسهیلات برای تعاونی‌ها مصوب شده که برای ۵۰۰ نفر شغل ایجاد می‌کند.
نظرات ارسال نظر