زائران اربعین در مرز مهران عودت داده می‌شوند

سرپرست پلیس راه ایلام گفت: گشت‌های ایست و بازرسی در هفت نقطه استان ایلام برای عودت زائران احتمالی اربعین به استان‌های مبدا خود استقرار دارند.
به گزارش فریاد، سرهنگ علی احمد شاهوردی اظهار داشت: باتوجه به ممنوعیت تردد زائران از مرز‌های زمینی، گشت‌های ایست و بازرسی از ورود هرگونه خودروی غیربومی زائران به مقصد مرز مهران جلوگیری می‌شود.
وی افزود: گشت‌های ایست و بازرسی در تمام مبادی ورودی استان از جمله ایوان، هلیلان، چرداول، دهلران، ایلام و مهران مستقر هستند و مانع ورود زائران به سمت مهران می‌شوند.
سرپرست پلیس راه ایلام یادآور شد: خودرو‌های حامل زائران باتوجه به اطلاع رسانی‌های وسیع و گسترده توسط رسانه ها، در صورت مراجعه به استان ایلام با اعمال قانون و عودت به استان‌های خود مواجه می‌شوند.
سرهنگ شاهوردی اضافه کرد: همچنین کاروان‌های پیاده نیز حق مراجعه به استان ایلام و مرز مهران را ندارند و آن‌ها نیز به استان‌های مبدا خود بازگرداننده می‌شوند.
وی ادامه داد: برابر ابلاغیه ستاد اربعین پلیس راه استان‌های مختلف باید از حرکت خودرو‌های حامل زائران به مرز‌ها خودداری کنند و در صورت مشاهده هرگونه خودرو حامل زائران، قبل از رسیدن آن‌ها به استان‌های مرزی، این خودرو‌ها را به استان خود عودت دهند.
 به علت شیوع ویروس کرونا و بنا بر توافق بین دولت‌های ایران و عراق، ۶۰ هزار زائر ایرانی از طریق مرز‌های هوایی تعیین شده مجاز به حضور در مشارکت اربعین هستند.
نظرات ارسال نظر