تشکیل تیم واکنش سریع برای مقابله با آتش‌سوزی‌های احتمالی ایلام

مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام از آمادگی نیروهای یگان حفاظت این اداره کل برای مقابله با آتش سوزی‌های احتمالی در جنگل و عرصه‌های طبیعی استان خبر داد.
به گزارش فریاد، سید اسدالله هاشمی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با توجه به نزدیک شدن فصل گرم و خشک در استان و همچنین افزایش میزان بارندگی در ماه‌های اسفند و فروردین و در نتیجه افزایش پوشش گیاهی در مناطق، با حساسیت و جدیت بیشتری موضوع آتش سوزی احتمالی در مناطق توسط دستگاه‌های مربوطه پیگیری شود و از این نظر آمادگی هرگونه مقابله با آتش سوزی‌های احتمالی در جنگل و مراتع  را داشته باشند.
وی با بیان اینکه تیم‌های واکنش سریع در این اداره کل تشکیل شده که در هنگام وقوع آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع، سریعاً اقدام به مهار آتش سوزی کنند، ادامه داد: این نیروها به تجهیزاتی چون آتش کوب، روت فایر، فلکس پک و... مجهز شده‌اند و همچنین برای گروه‌های اطفاء حریق نیز لباس‌های مقاوم به حرارت تهیه شده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تصریح کرد: سطح آمادگی نیروهای یگان حفاظت محیط زیست در مقایسه با سال گذشته در هنگام بروز حریق در عرصه‌های طبیعی استان ارتقاء یافته است.
هاشمی به مردم و گردشگران ایلامی توصیه کرد در حد امکان از روشن کردن آتش در طبیعت خودداری کنند ودر هنگام مواجهه با حریق احتمالی در سریع‌ترین زمان ممکن با شماره تلفن ۱۵۴۰ این اداره کل یا واحدهای تابعه تماس بگیرند تا یگان حفاظت این اداره کل برای مهار آتش در منطقه حضور یابند.
نظرات ارسال نظر