ذخیره ۱۵ هزار تن گندم در سیلوهای دهلران

مدير جهاد كشاورزی دهلران گفت: از آغاز فصل برداشت تاكنون 15 هزار تن گندم مازاد بر مصرف كشاورزان به مراكز خريد تحويل شده است.
به گزارش فریاد، به نقل از ایرنا، عباس احمدی در حاشیه بازدید فرماندار دهلران از روند ذخیره‌سازی گندم، اظهار داشت: ۶ سیلوی تمام مکانیزه ذخیره گندم در شهرستان به ظرفیت ذخیره‌سازی ۲۰۰ هزار تن گندم وجود دارد.
وی افزود: از ۵۰ هزار هکتار سطح زیر کشت گندم آبی و دیم این شهرستان پیش‌بینی می‌شود ۱۴۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان به مراکز خرید تحویل شود.
مدیر جهاد کشاورزی دهلران همچنین با اشاره به وجود چهار مرکز خرید کلزا در این شهرستان یادآور شد: تاکنون حدود ۱۰ هزار تن از این محصول توسط این مراکز خریداری شده است.
احمدی پیش‌بینی کرد که از ۶ هزار هکتار سطح زیر کشت کلزا در دهلران، حدود ۱۲ هزار تن محصول برداشت شود.
فرماندار دهلران هم با اشاره به شروع فصل برداشت گندم در این شهرستان گفت: دهلران به واسطه ظرفیت‌های آبی و خاک، توانایی تولید بیش از ۵۰ درصد محصولات زارعی استان را در سال دارد.
مجید عسگری به برداشت گندم معمولی و دروم در شهرستان اشاره کرد و افزود: به واسطه سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی و حمایت دولت برای افزایش قدرت ذخیره‌سازی، ظرفیت سیلوهای دهلران به ۲۰۰ هزار تن رسیده که مشکلات گذشته در زمینه ذخیره‌سازی مرتفع شده است.
وی به تامین ماشین‌آلات برداشت، حمل محصول و تامین سوخت اشاره کرد و گفت: کشاورزان می‌توانند به صورت شبانه‌روزی محصول گندم خود را به مراکز خرید تحویل دهند.
فرماندار دهلران گفت: کشاورزان با تحویل محصول خود در مدت زمان کمی بهای گندم را بصورت ۱۰۰ درصد دریافت می‌کنند و مشکلی در زمینه پرداخت با توجه به تمهیدات دولت وجود ندارد.
عسگری با اشاره به مطالبه کشاورزان در خصوص بهای حمل گندم افزود: در زمینه پرداخت بهای حمل گندم با توجه به پیگیری‌ها و قول مساعد متولیان شرکت غله استان، امیدواریم در فصل برداشت اخیر بخشی از کرایه حمل محصول را برای کشاورزان تامین کنیم.
نظرات ارسال نظر