نمایشگاه پژوهش و فن‌بازار ایلام افتتاح شد

همزمان با چهارمین روز از هفته پژوهش که با عنوان پژوهش، فناوری و رونق تولید نامگذاری شده است، نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن بازار استان ایلام افتتاح شد.
به گزارش فریاد، در این نمایشگاه در ۴۳ غرفه نهادهای علمی، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان و سازمان‌های مختلف، آخرین دستاوردهای خود را به نمایش گذاشته‌اند.
معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام در حاشیه افتتاح این نمایشگاه، اظهار کرد: امسال یکی از سخت‌ترین تحریم‌های تاریخ علیه ملت ایران صورت گرفته و بودجه اقتصادی هم بدون نفت بسته شده و دشمنان نیز در صدد ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی با ابزارهای مختلف هستند و حتی با آلوده کردن تولیدات کارخانه‌های ایرانی سعی در برانگیختن احساس خانواده‌ها دارند.
محمد نوذری با تاکید بر اینکه در این میان باید حملات دشمنان را با برنامه‌ریزی و بهره‌گیری از راهکارها و ایده‌های نخبگان و دانشگاهیان دفع کنیم، تصریح کرد: هیچ کاری بدون پژوهش و مطالعه به سرانجام نخواهد رسید و باید هیات‌های اندیشه‌ورزی دانشگاه‌ها را برای همکاری دعوت و با کمک آنها مشکلات را بررسی کرد.
نوذری با قدردانی از دستگاه‌ها و دانشگاه‌های شرکت کننده در این نمایشگاه گفت: مشکلات ما در حوزه مسائل اجتماعی بسیار است و تنها راهکار آن حرکت به سمت فعالیت‌های علمی از طریق بخش خصوصی است و در این راستا نیز برای تدوین سند توسعه اجتماعی ۹۰ قرارداد با سازمان‌های مردم نهاد و سمن‌ها منعقد شده است که بیشتر آنها توسط جوانان تحصیلکرده مدیریت می‌شوند.

خبرنگار: محسن مرادبگی
نظرات ارسال نظر