استاندار ایلام:

تعطیلات و فاصله گذاری اجتماعی تا ۲۰فروردین ادامه دارد

استاندار ایلام از تداوم تعطیلات و اجرای فاصله گذاری اجتماعی تا ۲۰ فروردین خبر داد.
به گزارش فریاد، قاسم سلیمانی دشتکی صبح امروز در حاشیه ویدئو کنفرانس با رییس جمهور، در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: بازار، مدارس و دانشگاه ها تعطیل‌اند، ادارات با یک سوم ظرفیت با عنوان دورکاری یا مرخصی بدون لحاظ شدن فعالیت کرده و مدیران با سامانه سامد با فضای مجازی بدون کمترین تماس فیزیکی با مردم در تماس هستند.
استاندار ایلام از مردم خواست کرد که در سیزده فروردین از بیرون رفتن خودداری کنند و تاکید کرد: در خانه‌ها بمانیم و اجازه ندهیم ویروس کرونا وارد خانه ما بشود و یا از ما به اجتماع و مردم سرایت پیدا کند.
وی اضافه کرد: مفهوم تعطیلات تفریح و گردش و کمپ و چادر زدن نیست، بلکه این تعیطلات برای در خانه ماندن و جلوگیری از تردد و حفظ سلامت مردم است.
رئیس ستاد استانی مبارزه با کرونا از همراهی و همکاری و همدلی خوب مردم استان که بین ۹۰تا ۹۵ درصد همکاری داشته اند، تقدیر کرد و گفت: با تعداد قلیلی که توجه ندارند، برخورد خواهد شد.
سلیمانی دشتکی گفت: حداقل برخورد این است که وسایل نقلیه و اتومبیل‌های افراد بی توجه، مبلغ ۵۰۰ هزار تومان جریمه و بعد یک ماه توقیف و حتی پرونده قضایی تشکیل می‌شود.
وی از شهروندان درخواست کرد که به خاطر حفظ سلامت خودشان رعایت کنند زیرا این ویروس قوی و ضعیف نمی‌شناسد و به سراغ افرادی که رعایت نمی‌کنند، حتماً خواهد آمد.
استاندار ایلام گفت: افرادی که تست کرونای آنها مثبت است دستورات و نکات دانشگاه علوم پزشکی را حتماً بپذیرند و اگر خانه‌هایشان اتاق جدا دارد و امکان قرنطینه هست با نظارت دانشگاه علوم پزشکی در منزل در مدت ۱۴ روز قرنطینه شوند.
سلیمانی دشتکی ادامه داد: افراد مثبت به شرطی در منزل قرنطینه می‌شوند که با اعضای خانواده، فرزندان، با اولیا و همه نزدیکان، دوستان، همنشینی نزدیک نداشته باشند و در این ۱۴روز به بیرون از منزل نروند و دستورات بهداشتی کادر درمانی را مورد توجه قرار دهند.
استاندار ایلام گفت: افرادی که  امکانات اتاق ایزوله و جدا ندارند، حتماً باید در بیمارستان یا محل قرنطینه تا آن مدت ۱۴ روز بمانند تا این بیماری به مردم و جامعه سرایت نکند.
سلیمانی دشتکی گفت: در ویدئو کنفرانس امروز با ریاست جمهوری و روز قبل با وزیر، مسائل و مشکلات استان به رییس جمهور و سایر مقامات ارشد کشور منتقل شد.
وی از مردم خواست که همچنان برای حفظ سلامت خود و جامعه با رعایت مسایل بهداشتی و ماندن در خانه از تردد غیرضرور خودداری کنند.

خبرنگار: محسن مرادبگی
نظرات ارسال نظر