بهره‌برداری از اولین تماشاخانه ایلام تا تیرماه

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام از بهره‌برداری از اولین تماشاخانه شهر ایلام تا تیرماه سال جاری خبر داد و گفت: تاکنون 3 میلیارد و 700 میلیون ریال برای اجرای این طرح هزینه شده است.
به گزارش فریاد، عمران خودآموز اظهار کرد: ساخت اولین تماشاخانه ایلام به عنوان مطالبه‌ای دیرین و محلی ضروری برای تمرین و اجرای گروه‌های نمایشی با پیشرفت فیزیکی مناسب جریان داشته و هم اکنون در مراحل پایانی قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه انتظار می‌رود مرحله اول و عمرانی این تماشاخانه تیرماه سال جاری افتتاح شود، تصریح کرد: تاکنون ٣ میلیارد و ٧٠٠ میلیون ریال برای اجرای این طرح هزینه شده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، فاز اول طرح تماشاخانه را شامل گودبرداری، جابجایی تاسیسات برق و کف‌سازی، ایجاد شبکه پروفایل و اجرای سقف کاذب و دیواربندی و تقسیم فضا و ساخت بنا عنوان کرد و گفت: تکمیل و تجهیز موارد حرفه‌ای مرتبط با نور و صدا در قالب مرحله دوم و نهایی این طرح انجام می‌گیرد.
خودآموز خاطرنشان کرد: ساخت این پلاتو در قالب سفرهای شهرستانی استاندار ایلام در سال ٩٧ مورد توجه و در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان ایلام مصوب شد.
وی اضافه کرد: این طرح براساس استانداردهای لازم برای ساخت پلاتو طراحی‌ شده و محل مناسبی برای تمرین و اجرای گروه‌های نمایشی و تئاتر استان ایلام خواهد بود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام تکمیل و تجهیز کامل و افتتاح این تماشاخانه را در تقویت هرچه بیشتر تئاتر به عنوان یکی از فعالیت‌های هنری موفق ایلام موثر عنوان کرد و گفت: هنرمندان تئاتر این استان، سال گذشته در مجموع ٥٠ مقام در جشنواره‌های مختلف منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی کسب کردند.
نظرات ارسال نظر