برگزاری یادواره‌ آیت‌الله حیدری ایلامی و شهدای انقلاب اسلامی استان

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام گفت: مرحوم آیت‌الله حیدری ایلامی، روحانی تحصیلکرده، مجتهد، آگاه و با بصیرت بود که عمر خود را صرف سربلندی و اعتلای انقلاب و نظام اسلامی کرد.
به گزارش فریاد، حجت‌الاسلام و المسلمین الله‌نور کریمی‌تبار در یادواره مرحوم آیت‌الله حیدری ایلامی، شهدای روحانی و شهدای انقلاب اسلامی اظهار کرد: روحانیون و طلاب ایلامی و در راس آن مرحوم آیت‌الله حیدری ایلامی، دوشادوش مردم این استان در پیروزی انقلاب و دفاع از کیان اسلامی گام برداشته و در این راه نیز شهدای عزیزی را تقدیم آرمان های نظام مقدس اسلامی کرده اند.
وی با اینکه مرحوم آیت‌الله حیدری در جریان مبارزه علیه رژیم ستمشاهی، پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل پیشرو بود، گفت: مرحوم آیت‌الله حیدری ایلامی، روحانی تحصیلکرده، مجتهد، آگاه و با بصیرت بود که عمر خود را  صرف سربلندی و اعتلای انقلاب و نظام اسلامی کرد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام نیز در این مراسم، اظهار کرد: مردم استان ایلام همواره دل در گرو انقلاب اسلامی دارند و تقدیم بیش از سه هزار شهید در دوران دفاع مقدس، نشان دهنده نقش مردم استان ایلام در دفاع از آرمان های انقلاب و کیان اسلامی دارد.
اسدالله تولیده با بیان اینکه علما و روحانیون نقش مهمی در راستای فعالیت های تبلیغی دینی و اسلامی و همچنین مبارزه علیه رژیم ستم شاهی ایفا کرده اند، یادآور شد: روحانیون و طلاب در فعالیت های مبارزاتی پیش از انقلاب اسلامی نقش محوری داشتند و ترویج روحیه جهاد و شهادت در بین مردم به وسیله روحانیت معزز، در نهایت منجر به پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل شد.
وی با اشاره به اینکه شیوه فعالیت و مبارزاتی مردم علیه رزیم ستم شاهی توسط روحانیون و طلاب، ترسیم و تبیین می شد، تصریح کرد: روحانیون و طلاب در پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین بعد از پیروزی و دوران ۸ سال دفاع مقدس، پیشاپیش مردم حرکت کرده و با تبیین آرمان های نظام و انقلاب اسلامی نقش مهمی در ایستادگی و مقاومت مردم ایران اسلامی در برابر تجاوز رژیم بعثی ایفا کردند.
مدیرکل بیناد شهید و امور ایثارگران استان ایلام با تاکید بر اینکه مرحوم آیت الله حیدری ایلامی یکی از روحانیون مبارز و برجسته انقلابی است که همه زندگی خود را وقف انقلاب کرد، گفت: ایشان در  آغاز جنگ تحمیلی با بسیج مردم و عشایر در برابر تجاوز رژیم بعثی ایستادگی کردند.
تولیده با تاکید بر اینکه برگزاری یادواره و گرامیداشت نام شهدا کمترین کاری است که می توان در جهت پاسداشت مقام والای آنان انجام داد، افزود: تجلیل از فعالیت های تربیتی علمای برجسته استان به ویژه آیت الله حیدری ایلامی و همچنین آشنایی نسل جوان با رشادت های شهدای روحانی در دوران دفاع مقدس از اهداف برگزاری یادواره مرحوم آیت الله حیدری ایلامی و یادواره شهدای روحانی استان است.
وی در پایان با بیان اینکه استان ایلام ۱۱ شهید روحانی و ۱۰ شهید دوران انقلاب اسلامی دارد، خاطرنشان کرد: شهدای انقلاب و دوران ۸ سال دفاع مقدس دین بزرگی بر گردن همه ما دارند و امروز امنیت و آرامش حاکم بر کشور مرهون خون پاک این شهدای عزیز است.
در این مراسم از تمثال مرحوم آیت‌الله حیدری ایلامی اثر صادق اکبری، هنرمند تصویرگر برجسته ایلامی با حضور مسئولان اجرایی و فرهنگی استان رونمایی شد.
نظرات ارسال نظر