برگزاری مراسم روز خبرنگار در ایلام

رییس خانه مطبوعات استان ایلام در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار گفت: خبرنگاران به عنوان طلایه‌داران عرصه آگاهی و دانش باید گره‌گشای مردم باشند.
به گزارش فریاد، آیین روز خبرنگار با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار، فرمانداران، مدیران دستگاه‌های اجرایی و خبرنگاران رسانه‌های مختلف گروهی در سینما فرهنگ ایلام برگزار شد.
رئیس خانه مطبوعات استان در این مراسم اظهار داشت: امروز فرصتی برای تجلیل از کسانی است که در عرصه خبر تلاش دارند تا درد و دل و مشکلات مردم را به مسئولان منعکس و گره گشایی کنند.
عبدالحمید کرمی با تقدیر از تلاش‌ها و فعالیت‌های یک سال گذشته خبرنگاران اظهار کرد: سرمایه اصلی نظام مردم هستند و خبرنگاران تلاش می‌کنند تا درد و دل‌های مردم و مشکلات و موانع آنها را به مسئولان منتقل کنند.
وی تاکید کرد: جایگاه رسانه بسیار وزین است و در دنیای امروز هیچ کشوری نمی‌تواند بدون رسانه حیات داشته باشد چرا که پیشرفت فضای مجازی بیش از پیش شده و سرعت انتقال اطلاعات افزایش شگفت‌انگیزی پیدا کرده است.
کرمی با تقدیر از تمامی پیشکسوتان و فعالان حوزه رسانه در استان که باعث شدند فعالیت مطبوعاتی و رسانه‌ای در ایلام پا بگیرد و رشد کند، تاکید کرد: رسانه‌های استان ایلام دوره‌های مختلفی را پشت سر گذاشته است و همچنان نیز در روزهای پرمشقت و دشوار در عرصه های مختلف وارد می شوند.
به گفته وی، خبرنگاران این استان هوشمندانه، شجاعانه و نجیبانه زندگی خود را وقف کار اطلاع رسانی کرده و در این مسیر پرمشقت همچنان استوار مانده اند.
رییس خانه مطبوعات تاکید کرد: رسانه های استان ایلام دوشادوش مسئولان استان توانسته اند هر سال و در روزهای اربعین، حماسه عظیم پیاده روی مردم در اربعین را به سراسر کشور منتقل کنند و پرچمدار عرصه اطلاع رسانی در این ایام باشند.
معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام هم در این مراسم با ذکر اینکه خبرنگاران حق مطالبه‌گری و بیان منصفانه مشکلات را دارند، گفت: ورود خبرنگاران به حریم شخصی و خصوصی مردم و مسئولان جوانمردانه نیست.
محمد نوذری افزود: مطالبه گری، حق طلبی و نقد آزادانه حق خبرنگار است ولی در کنار این مسایل نباید نیش زننده باشند.
وی با اشاره به انتقادها علیه استاندار کنونی ایلام گفت: ایشان ۱۸ ساعت در روز را صرف انجام کارهای اداری استان می کند ولی هیچ استانداری به اندازه وی تاکنون مورد نقد قرار نگرفته است.
معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام با بیان اینکه خبرنگاران باید جانب انصاف را در نظر بگیرند، یادآور شد: رسانه در بیان مشکلات و نارسایی ها آزاد است و نقد مسئولان موجب سازندگی و رفع نقاط ضعف می شود اما مدیران هم آبرو داشته و رسانه ها باید با در نظر گرفتن همه شرایط نقدشان منصفانه و بدور از غرض ورزی شخصی باشد.
نوذری با ذکر اینکه نگاه مجموعه استانداری ایلام اینست که نباید شکایتی از رسانه های استان صورت گیرد، ادامه داد: خبرنگاران و اهالی رسانه استان در این زمینه باید انصاف را در نظر گرفته و در این زمینه رعایت لازم را داشته باشند.
وی از خبرنگاران استان خواست تا بدور از زخم زبان زدن ها امیدآفرینی در جامعه کرده  و ضمن نقد منصفانه مدیران را ملزم به پاسخگویی کنند.
وی با اشاره به جنگ اقتصادی کنونی علیه ایران گفت: دشمن قصد دارد روان ملت ایران را خدشه دار کند و در چنین فضایی به همدلی، همراهی و و انسجام داخلی بیش از گذشته نیاز است.
نوذری همچنین با ذکر اینکه خبرنگاران در سه پدیده سیاسی مهم، انقلاب مشروطیت، ملی شدن صنعت نفت و پیروزی انقلاب اسلامی نقش مهمی داشته اند گفت: پیشرفت کشور معطوف به قلم فرسایی رسانه هاست.
در این آیین شماری از خبرنگاران رسانه های مختلف گروهی استان به عنوان نمایندگان اصحاب رسانه در قالب تریبون آزاد به بیان دیدگاه ها و مشکلات خود پرداختند.
این آیین با هدف گرامیداشت ۱۷مردادماه روز خبرنگار با حضور جمع زیادی از مدیران دستگاه های مختلف اجرایی استان در مجتمع بزرگ فرهنگی، هنری ارشاد اسلامی برگزار شد.
نظرات ارسال نظر