وزیر کشور:

میثاق انتخاباتی با پیگیری محورهای مشترک گروه‌های سیاسی تدوین می‌شود

وزیر کشور با تشریح جلساتی که با گروه‌های سیاسی برگزار می‌کند خاطرنشان کرد: بنا داریم صحبت‌های همه فعالان و گروه‌های سیاسی را بشنویم و محورها و دغدغه‌های مشترک را به عنوان میثاق انتخاباتی تدوین و به آن پایبند باشیم.
به گزارش فریاد، به نقل از ایرنا، رئیس هیأت موسس حزب جمهوریت هفته گذشته از دیدار وزیر کشور با شخصیت های اصلاح طلب چون بهزاد نبوی، محسن هاشمی، علی شکوری راد، حسین مرعشی، مجید انصاری و الهه کولایی و... خبر داد و گفت در این جلسه که در دفتر وزیر برگزار شد درباره شرایط کشور و حضور پرشور در انتخابات بحث و تبادل نظر شد.  
خبرنگار ایرنا روز پنجشنبه درباره این جلسه با عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور گفت وگویی داشت که در ادامه می خوانید.
رحمانی فضلی گفت: برگزاری انتخاباتی پرشور، پر نشاط، قانونی، با مشارکت بالا توام با آرامش و سلامت مستلزم این است که همه عناصر و مولفه های انتخابات اعم از اجرا، نظارت، تبلیغات و فعالان سیاسی با هماهنگی و همکاری  داشته باشند. بنابراین پس از دیدار با فعالان اصولگرا، اسامی برخی شخصیت های اصلاح‌طلب به من داده شد که با دعوت از آنها جلسه ای برگزار شد و به زودی دیداری هم با دوستان مستقل خواهم داشت.
وی یادآور شد: در جلسه با اصولگرایان محورها و موضوعاتی مطرح شد که دغدغه آنها برای  برگزاری انتخابات پرشور و مشارکتی بود. در جلسه با اصلاح طلبان هم این مباحث مطرح شد.
وزیر کشور تاکید کرد: بنا داریم صحبت های همه فعالان در جناح ها و گروه های مختلف، شخصیت ها و افراد متنفذ سیاسی را بشنویم و محورهای مشترک میان همه فعالان و گروه های سیاسی را به عنوان میثاق انتخاباتی تدوین کنیم و به آن پایبند باشیم و مواردی هم که دغدغه همه نیست به شکل مستقل پیگیری شود.  
رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: دغدغه طبیعی گروه های سیاسی بیشتر در حوزه اجرا، نظارت، تبلیغات، رعایت بیطرفی و مداخله بی مورد است و برمبنای آنچه که در این جلسات گذشت همه طیف ها علاقه مند هستند که به شکل فعال و موثر در انتخابات حضور داشته باشند.  
وی ابراز امیدوار کرد که با محور قرار دادن قانون، همکاری مستمر و جدی با شورای نگهبان به عنوان مسئول نظارت، وزارت کشور در حوزه اجرا، صداوسیما در حوزه تبلیغات و دستگاه قضا به عنوان داور و حکم بتوان فضای قابل اعتماد و اطمینان برای همه ایجاد کنیم تا هر شخص یا گروهی که صلاحیت لازم قانونی را دارد بتواند در انتخابات حضور داشته باشد و تکلیف و وظیفه اش را در قبال مردم و انقلاب انجام دهد تا موجب نشاط و شور و مشارکت بیشتر شویم.
نظرات ارسال نظر