استاندار ایلام:

چند برابر شدن بستری‌ها و فوتی‌های کرونا زنگ خطر جدی است

استاندار ایلام گفت: وضعیت کرونا در استان بسیار نگران کننده و خطرناک است و چند برابر شدن تعداد مبتلایان، بستری ها و فوتی ها طی یک هفته گذشته زنگ خطر جدی و هشدار باش کامل برای رعایت جدی دستورالعمل ها و پروتکل‌های بهداشتی است.
به گزارش فریاد، به نقل از ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی در نشست فوق‌العاده ستاد استانی کرونا در ارتباط ویدیوکنفرانس اظهار داشت: تمامی امکانات و ظرفیت‌های استان باید برای مقابله با بیماری کرونا بسیج شود.
وی خواستار برخورد شدید با نقض کنندگان مصوبات ستاد کرونا در سطح اجرا و جامعه شد و تاکید کرد: همه دستگاه ها، نهادها و ارگان‌های مختلف موظف به اجرای کامل مصوبات ستاد کرونا هستند و قصور در اجرای آنها پیگرد قانونی در پی خواهد داشت.
استاندار ایلام همچنین بر اهتمام جدی دستگاه های نظارتی در برخورد با عوامل و برهم زنندگان امنیت سلامت مردم تاکید کرد و گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح جامعه نیاز به نظارت‌ بیشتر و اعمال جدی‌تر قانون در برخورد با افرادی دارد که نسبت به این دستورالعمل ها بی تفاوت هستند و در این راستا لازم است برای حفط سلامت مردم بی ملاحظه و قاطعانه برخورد کرد.
سلیمانی دشتکی خواستار تامین اعتبار خرید ابزار و امکانات لازم از جمله دستگاه ونتیلاتور برای استفاده بیماران در استان شد و اضافه کرد: با توجه به اهمیت و حیاتی بودن این دستگاه‌ها در نجات جان بیماران در نهایت کمی و کاستی هزینه‌ها برای خرید این وسایل از اعتبارات استانی تامین شود.
وی همچنین خواستار تجهیز ۲ مکان مجزا برای کمک و رسیدگی به حال بیماران کرونایی در استان شد و اظهار داشت: باید براساس استانداردهای لازم مکان‌هایی بعنوان نقاهتگاه مردان و زنان تامین و جداسازی و از این ظرفیت برای کاستن بار بیمارستان‌ها در این شرایط خاص جلوگیری شود.
نظرات ارسال نظر