رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام خبر داد:

افزایش مبتلایان به کرونا در استان به ۹۱۹۵ نفر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام و خدمات درمانی استان ایلام، گفت: شمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان تاکنون به ۹۱۹۵ نفر افزایش یافته است.
به گزارش فریاد، محمد کریمیان اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۸۰ مورد مثبت جدید بیماری کرونا در استان شناسایی شد و خوشبختانه در ۷۲ ساعت گذشته هیچگونه مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان گزارش نشده است.
وی با اشاره به اینکه مجموع فوت شدگان ناشی از کرونا در استان تا این لحظه ۲۲۶ نفر است، تصریح کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان ایلام تاکنون ۸ هزار و ۲۷۵ نفر از مبتلایان با تلاش کادر درمانی و مدافعان سلامت بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام و خدمات درمانی استان ایلام با بیان اینکه در حال حاضر ۹۶ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند، گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و خودداری از حضور در اماکن شلوغ نقش مهمی در راستای ابتلا به ویروس کرونا دارد.
کریمیان ادامه داد: در شهرستان ایلام ۴۵ مورد جدید، در شهرستان ایوان ۷ مورد جدید، در شهرستان دهلران ۶ مورد جدید، در شهرستان دره‌شهر ۱ مورد جدید، در شهرستان آبدانان ۷ مورد جدید، در شهرستان چرداول ۱ مورد جدید، در شهرستان ملکشاهی ۷ مورد جدید و در شهرستان سیروان ۵ مورد جدید از ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده است.
وی گفت: از ابتدای شیوع کرونا در استان تا کنون نیز در شهرستان ایلام ۴۳۷۵ نفر، در ایوان ۸۴۵ نفر، در دهلران ۷۴۶ نفر، در دره‌شهر ۶۹۳ نفر، در آبدانان ۵۷۳ نفر، در مهران ۵۴۲ نفر، در چرداول ۵۶۳ نفر، در بدره ۲۶۸ نفر، در ملکشاهی ۲۳۴ نفر، در سیروان ۲۲۸ نفر و  در شهرستان هلیلان ۱۲۸ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند.
نظرات ارسال نظر