ایلام، اولین شهر پایلوت هوشمندسازی کشور شد

مدیرعامل شرکت‌های وب گفت: ایلام به عنوان اولین شهر پایلوت هوشمندسازی در بستر نسل جدید فیبرنوری انتخاب شده است.
به گزارش فریاد، سیدایمان میری امروز در مراسم عقد تفاهم‌نامه بین شرکت‌های وب و شهرداری ایلام برای هوشمندسازی مرکز استان، اظهار داشت: این طرح در ۲ فاز تعریف شده و مدت زمان اجرای کامل طرح سه سال است.
وی با بیان اینکه مردم ایلام مهر ماه یا آبان ماه سال آینده می‌توانند از خدمات فیبر نوری بهره‌مند شوند، افزود: فاز اول این طرح ۴۰ درصد مشترکان اعم از خانگی و غیر خانگی و مناطق پرتراکم شهر را شامل می‌شود.
میری با اشاره به اینکه نصب نسل جدید فیبر نوری باعث دریافت سیگنال‌های تلفن همراه فایوجی (5G) و نسل‌های جدید خواهد شد تاکید کرد: فاز مطالعاتی این طرح تا دهه فجر به اتمام می‌رسد و در همان دهه آغاز به ساخت این پروژه انجام می‌گیرد.
به گفته مدیرعامل شرکت‌های وب برای تحقق این طرح همکاری ارگان‌های مختلف به ویژه دستگاه‌های زیرساخت از جمله شرکت‌های دارای انشعابات برق، گاز و آب و مشترکان خانگی است.
وی عنوان کرد: مردم باید به این آگاه‌سازی برسند که فیبر نوری همانند شبکه‌های برق، گاز، تلفن و آب یک ضرورت برای هر واحد خانگی یا تجاری و اداری است.
مدیرعامل شرکت‌های وب افزود: طرح فیبر نوری نسل جدید با توجه به ساختار خود دارای کمترین کنده‌کاری و تخریب است که در صورت همکاری شرکت برق عمده این سیم کشی‌ها از طریق تیر‌های چراغ برق انجام خواهد گرفت.
سرپرست شهرداری ایلام هم گفت: ۴۷۵ میلیارد تومان برای اجرای کامل این طرح از سوی شرکت‌های وب تامین می‌شود که در فاز اول بافت‌های پرتراکم و با جمعیت و تردد بالا انجام می‌گیرد و سیستم‌های دسترسی به وای فای در این مناطق نصب می‌شود.
خالق منصوری یادآور شد: این طرح در راستای برگزاری کنگره ملی سه هزار شهید استان ایلام اجرا می‌شود و امروز تفاهم‌نامه آن امضا شد.
وی اظهار داشت: طرح تونل ارتباطی فیبر نوری با مجموع ۶۰۰ کیلومتر تمام شهر ایلام را در بر می‌گیرد و با توجه به اینکه ایلام در مسیر زائران اربعین است، هوشمندسازی شهر برای رفاه حال شهروندان و زائران یک ضرورت است.
منصوری افزود: هوشمندسازی شهر ایلام مزایایی، چون روان‌سازی ترافیک، امنیت پایدار شهری، مدیریت بحران در مواقع ضروری و دسترسی مردم به سرویس‌های وای فای در مناطق پرتردد دارد.
نظرات ارسال نظر