افتتاح مدرسه ۶ کلاسه بنیاد برکت در بدره

مدرسه ۶ کلاسه شهید فخری‌زاده شهرستان بدره امروز با حضور رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) از طریق ویدیو کنفرانس همزمان با سراسر کشور به بهره‌برداری رسید.
به گزارش فریاد، امروز همزمان با سراسر کشور بهره‌برداری از ۱۵۰ مدرسه، ۱۵۰ مسجد، مرکز فرهنگی و مذهبی برکت روز یکشنبه با حضور محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) از طریق ویدیو کنفرانس برگزار شد که در این آیین پنجاه و چهارمین مدرسه برکت استان ایلام در شهر بدره افتتاح شد.
مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ایلام در آیین افتتاح این فضای آموزشی گفت: این مدرسه با زیربنای ۹۹۰متر مربع و محوطه‌سازی بیش از یک هزار متر مربع مجهز به کارگاه، آزمایشگاه، فضای سبز و چمن بوده که برای احداث آن در مجموع ۴۴ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
نصرت‌الله رحیمی افزود: از این مبلغ شش میلیارد ریال از سوی بنیاد برکت و مابقی نیز از محل اعتبار‌های ملی تامین و هزینه شده است.
وی با ذکر اینکه با مشارکت بنیاد برکت تاکنون ۵۴ مدرسه با ۲۳۵ کلاس درس در مناطق مختلف این استان احداث شده است، یادآور شد: بنیاد برکت برای ساخت این مدارس تاکنون ۳۲۰ میلیارد ریال اهدا کرده است.
از مجموع بیش از یک هزار و ۲۰۰ فضای آموزشی ایلام بیش از ۲۳۰ فضا تاکنون با مشارکت افراد خیر و نیکوکار احداث شده است.
۱۰۰ هزار دانش‌آموز ایلامی در مقاطع مختلف به تحصیل اشتغال داشتند.
نظرات ارسال نظر