رئیس خانه مطبوعات استان ایلام:

سومین جشنواره فصلی مطبوعات و رسانه‌های ایلام برگزار می‌شود

رئیس خانه مطبوعات استان ایلام جزئیات سومین جشنواره فصلی مطبوعات محلی، پایگاه‌های خبری و اطلاع‌رسانی و نمایندگی رسانه‌های سراسری و خبرگزاری‌های استان ایلام را تشریح کرد.
سامی شهبازی در گفت و گو با خبرنگار فریاد اظهار کرد: خانه مطبوعات استان ایلام با هدف افزایش رقابت موثر و سازنده در تعالی و توسعه محتوایی آثار و تولیدات رسانه‌ای استان، سومین جشنواره مطبوعات و رسانه‌های استان را برای مشارکت و شرکت خبرنگاران و روزنامه‌نگاران استان در این جشنواره برگزار می‌کند.
وی  حمایت از تولیدکنندگان آثار رسانه‌ای، ارتقای کمی و کیفی آثار در بخش‌های مختلف، ایجاد رقابت سالم در بین اصحاب مطبوعات و رسانه با توجه به برگزاری این جشنواره در فصل‌های مختلف سال برای تولید آثار فاخر و ارزشمند، تلاش برای ارتقای کیفی و محتوای تولیدی رسانه‌های مکتوب و دیجیتال، کمک به توسعه فضای رسانه‌ای، ایجاد رقابت مثبت و افزایش انگیزه و خلاقیت رسانه‌ها و معرفی ظرفیت‌های رسانه‌ای و مطبوعاتی استان را از جمله اهداف این جشنواره اعلام کرد.
رئیس خانه مطبوعات استان ایلام ارج نهادن به تلاش فعالان حوزه اطلاع‌رسانی استان و ایجاد انگیزه برای استمرار فعالیت‌ها و دیده شدن آثار فاخر اصحاب قلم و رسانه‌های استان، ایجاد زمینه و بستر مناسب برای پویایی و نشاط رسانه‌ای در استان، احیای ارتباط سازنده سازمان‌ها و نهادها با اصحاب رسانه و ایجاد بستر لازم برای کشف و معرفی استعدادهای جدید در عرصه تولید محتوای رسانه‌ای را از دیگر اهداف این جشنواره اعلام کرد.
وی زمینه‌های این جشنواره را خبر، تیتر، سرمقاله و یادداشت، مقاله، گزارش، مصاحبه و گفتگو، عکس و کاریکاتور، اینفوگرافی، گرافیک و صفحه‌آرایی، طنز و نقد عنوان کرد و گفت: 9 محور شامل توسعه استان و فرصت‌های سرمایه‌گذاری با نگاه ویژه به مزیت‌های نفت و گاز و پتروشیمی، گام دوم و انقلاب اسلامی، روند توسعه استان با نگاه به زیرساخت‌های ارتباطی و مواصلاتی و سرمایه‌گذاری، طبیعت و محیط زیست، آسیب‌های اجتماعی و نقش رسانه در پیشگیری و کنترل آن، دفاع مقدس، ایثار و شهادت، عفاف و حجاب، اربعین حسینی، ظرفیت‌ها و فرصت‌ها برای استان ایلام و معرفی پتانسیل‌های استان در حوزه گردشگری برای این جشنواره در نظر گرفته شده است.
رئیس خانه مطبوعات استان با بیان اینکه بخش ویژه این جشنواره به اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی در زمینه کرونا اختصاص یافته است، تصریح کرد: باعنایت به اینکه در پیک سوم این بیماری هستیم و نقش اصحاب رسانه کاملاً در آموزش و رعایت پروتکل‌های بهداشتی موثر است این بخش بصورت ویژه دیده شده است.
شهبازی مهلت ارسال آثار به این جشنواره را 30 آذرماه اعلام کرد و گفت: آثار ارسالی می بایست از 1 تیرماه 99 تا 30 آذرماه 99 در یکی از مطبوعات محلی و سراسری، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری و اطلاع‌رسانی دارای پروانه انتشار، منتشر شده باشند.
وی تاکید کرد: شرکت‌کنندگان می‌توانند بدون محدودیت در بخش آزاد و نیز حداکثر سه اثر در سه زمینه در بخش‌های اعلامی شرکت کنند و هر شرکت کننده باید همراه اصل اثر، فایل تایپ شده مربوطه را به آدرس الکترونیکی Ilam.festival@gmail.com یا شماره واتس آپ 09359638359 به دبیرخانه ارسال کند.
نظرات ارسال نظر