ابزارهای نرم و سخت به منظور ایجاد زمینه خروج آمریکا از منطقه

از رهیافت‌های مهمی که مقام معظم رهبری و ملت ایران به جد دنبال آن هستند ضربه به منافع آمریکا در منطقه و ایجاد شرایط انتقام سختی است که در پی شهادت حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش می بایست پیگیری شود.
رضا دهبالایی*
سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی یکی از بهترین تربیت‌شدگان مکتب امام خمینی(ره) است و همین امر موجب شد وی در طول دوران خدمت به مردم میهن اسلامی و ملت‌های مظلوم، پرچم ایران را برافراشته نگه دارد.
ترور شهیدان سلیمانی و ابومهندس، جنایت بزرگ و بی‌شرمیِ دشمنان ملت ایران و عراق بود که نشان دهنده‌ی ناتوانی و شکست دشمن است.
امپریالیسم آمریکا و همدستان جنایتکارش چون اسرائیل غاصب در همه سیاست‌های چهارساله گذشته خود در منطقه شکست خورده است و امروز چون ماری زخم خورده به خود می‌پیچد.
زمانی که آمریکا چنین جنایتی را انجام می‌دهد و سردار بزرگی را ناجوانمردانه به شهادت می‌رساند، طبیعی است که مسئولان و متولیان و به‌ویژه نیروهای نظامی به‌دنبال انتقام باشند و این مورد هم مطالبه ملت است.
از رهیافت‌های مهمی که مقام معظم رهبری و ملت ایران به جد دنبال آن هستند ضربه به منافع آمریکا در منطقه و ایجاد شرایط انتقام سختی است که در پی شهادت حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش می‌بایست پیگیری شود و انتقام سخت، وعده‌ای تحقق‌پذیر است و خروج تروریست‌های نظامی ایالات متحده از منطقه، بخشی از پازل این وعده‌ی حق به شمار می‌رود لذا باید مفهوم انتقام سخت را متوجه شد و درک کرد.
مقام معظم رهبری به یک نکته ظریفی اشاره کردند که همه انتقام سخت انتقام نظامی نیست، انتقام سخت‌تر، غلبه نرم‌افزاری است که باید پدید آید، همان‌طور که سردار سلیمانی در منطقه‌ جهان اسلام و میان ملت‌های محروم و مستضعف و حتی در خود آمریکا نماد مقاومت شد و کسی که پرچم‌دار مبارزه با تروریسم است را آمریکایی‌ها به‌عنوان تروریست به شهادت رساندند و این یک اتفاق بزرگی است.
نگارنده در ذیل به برخی از اقدام‌ها و ابزارهایی در جهت ایجاد زمینه‌ی خروج نیروهای تروریستی آمریکا از منطقه اشاره می‌کند:
۱- ناامن کردن مناطق حضور نظامیان و افراد غیرنظامی آمریکا در کشورهای همسایه
۲- تبلیغات فرهنگی سیاسی و برگزاری گردهمایی‌هایی در حمایت از مقاومت و آرمان‌های شهید حاج قاسم سلیمانی
۳- رایزنی با هیئت‌های پارلمانی کشور‌های همسایه به منظور تدوین قوانین مقابله با اقدامات و حضور آمریکا در کشورشان
۴- تقویت و توسعه شبه نظامیان وابسته به ایران و تشکیل گروه‌های مردمی در جهت ایجاد اقدام علیه منافع آمریکا در منطقه
۵- توسعه جنگ سایبری علیه مقامات و سازمان‌های آمریکایی
۶- حمایت مالی و معنوی از احزاب مخالف حضور آمریکا در منطقه
*روزنامه‌نگار
نظرات ارسال نظر