عبور تعداد مبتلایان کرونا در ایلام از ۳۳ هزار نفر

رییس دانشگاه علوم پزشکی با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم، گفت: ۲۴۰ ابتلای جدید کرونا در ۲۴ ساعت گذشته شناسایی شد و مجموع مبتلایان در استان ایلام به ۳۳ هزار و ۵۰۴ نفر افزایش یافت.
به گزارش فریاد، دکتر محمد کریمیان اظهار داشت: روند افزایشی تعداد بستری‌ها همچنان ادامه دارد و ۷۳ بستری جدید در مراکز درمانی استان بستری شدند و مجموع بستری‌های موجود استان به ۳۲۷ نفر رسید.
وی ادامه داد: از بستری‌های جدید آبدانان با ۱۷ بستری از ایلام با ۱۶ بستری پیشی گرفت و بیشترین بستری را به خود اختصاص داد و پس از آنها چرداول و دهلران هر کدام با ۱۰ بستری جدید در ردیف سوم بستری‌ها قرار گرفتند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام اضافه کرد: همچنین از بستری‌های جدید ۶ نفر مربوط به ایوان، پنج نفر بدره، پنج نفر دره‌شهر، ۲ نفر سیروان و ۲ نفر نیز مربوط به سیروان است.
وی با بیان اینکه استان در شرایط نگران کننده‌ای قرار دارد، گفت: با افزایش تعداد مبتلایان و بستری‌ها، فوتی‌های کرونا نیز روند افزایشی به خود گرفته است که نشانه خوبی نیست و مردم باید برای حفظ جان خود و عزیزانشان هشدارها را جدی بگیرند.
دکتر کریمیان یادآور شد: در ۲۴ ساعت گذشته ۲ فوتی ناشی از کرونا ثبت شد و مجموع فوتی‌های استان تا این لحظه به ۷۱۰ نفر افزایش یافت.
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام اظهار داشت: هلیلان و ملکشاهی در وضعیت نارنجی و سایر شهرستان‌های استان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند.
دکتر کریمیان تاکید کرد: با توجه به شرایط حاد استان ماندن در خانه، خودداری از دورهمی‌ها و تجمعات و رعایت پروتکل‌های بهداشتی بهترین راه برای پیشگیری از کرونا است.
نظرات ارسال نظر