کیفرخواست علیه شهردار ایلام و پاسخ شهردار

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان ایلام از صدور کیفرخواست برای شهردار ایلام خبر داد و شهردار ایلام نیز در پیامی نیز اعلام کرد: بارها در مورد عملکرد خود و مجموعه مستقیم به مردم گزارش داده و با دستگاه‌های نظارتی هم تعامل کامل و کافی را داشته‌ام.
به گزارش فریاد، سایت قوه قضائیه از کیفرخواست علیه شهردار ایلام، به نقل از افشار خسروی‌زاد، دادستان مرکز استان، خبر داد و اعلام کرد: شهردار ایلام متهم به تصرف غیرقانونی، اهمال در انجام وظایف قانونی منجر به تضییع بیت‌المال و تدلیس در انجام معامله دولتی است.
در این خبر آمده است: همچنین برای سه نفر از کارمندان شهرداری ایلام نیز به اتهام گزارش خلاف واقع، تدلیس در انجام معامله و اهمال در انجام وظایف قانونی منجر به تضییع بیت‌المال و چهار نفر ازاعضای شورای شهر این شهرستان به اتهام اهمال در انجام وظایف قانونی منجر به تضییع بیت‌المال کیفرخواست صادر شده است.
طالب صادقیان، شهردار ایلام نیز در پیامی در واکنش به این خبر، اظهار کرد: خدای را شاکرم که نزدیک به ۴ سال است بعنوان خادم در کنار مردم بوده و در این مدت تمام توان خودرا در جهت تحقق برنامه‌ها و ساختن  این شهر بکار برده و نزد خدا و وجدان خود آسوده‌ام که ذره‌ای خلاف منافع مردم حرکت نکرده و همچنین در انجام وظایف محول شده کوتاهی و کم کاری نداشته‌ام و بارها در مورد عملکرد خود و مجموعه مستقیم به مردم گزارش داده و با دستگاه‌های نظارتی هم تعامل کامل و کافی را داشته‌ام.
در حدود سه سال و اندی فعالیت با انجام بیش از دویست پروژه‌ی ریز و درشت، تغییرات اساسی در بطن شهر گویای همه چیز بوده و هست، و البته با این حجم پروژه و در این چند صد مورد کاملاً طبیعی است ابهامی وارد شود که لزوماً از لحاظ مالی و اختلاس و ارتشا نیست که بنده نیز همانند دیگر مسئولین و دیگر سازمان‌ها برای پاسخگویی به شبهات و ابهامات در هر دادگاهی که لازم به توضیح باشد حاضر خواهم شد.
این روند در مراجع و واحدهای قضایی یک روند طبیعی بوده و دال بر اثبات یک جرم نمی‌باشد؛ اما نحوه‌ی انتشار و عدم شفاف‌سازی در این خصوص سبب شد که افکار عمومی با برخی ابهامات و شبهات روبرو شوند.
صدور کیفرخواست نیز به معنای اثبات جرم نبوده و نیست! اما اینکه پیش از اثبات جرم اسامی افراد را منتشر کرده و قضاوت کنیم غیراخلاقی، غیرحرفه‌ای و به جهت دنبال کردن مقاصدی خاص بوده است.
ای کاش قلم که دست می‌گیریم آبروی افراد مورد توجه قرار گیرد تا خدای ناکرده حیثیت کسی‌ راحت خدشه‌دار نشود ... گردنم در برابر قانون از مو باریک‌تر بوده و آماده حضور در هر دادگاه و پاسخگویی به هر ابهامی هستم.
شهرداری در سال‌های اخیر با استناد به آمار و با قضاوت مردم فعالیت‌های چشمگیری داشته که همین فعالیت‌ها نیز ادامه خواهد داشت و مردم در این خصوص نگرانی نداشته باشند، که به شوق این مردم انگیزه‌ی بنده را برای خدمت بیشتر مضاعف می‌کند.
ضمن آرزوی طاعات و عبادات همشهریان عزیزم در این در این ماه مبارک، سوگند می‌خورم اگر فردا آخرین روز کاری بنده نیز باشد ذره‌ای غم به دل نداشته و ندارم، چرا که رضایت و محبت و حمایت  این مردم باارزش‌ترین سرمایه و بهترین توشه برای دنیا و آخرتم بوده و خواهد بود.
نظرات ارسال نظر