معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام خبر داد؛

برگزاری ۹ همایش و جشنواره فرهنگی در ایلام در سال ۹۹

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام گفت: ۹ همایش و جشنواره فرهنگی سال گذشته در این استان برگزار شده است.
به گزارش فریاد، یونس قیطانی اظهار داشت: این برنامه‌ها شامل جشنواره فصلی مطبوعات، جشنواره شعر غدیر، جشنواره شعر کُردی کودک "منال"، کنگره ملی عقیق و ارغوان، جشنواره کالاهای فرهنگی استان، نخستین جایزه خلات ادبی کوردی ایلام، جشنواره جایزه کتاب سال استان، برگزاری برنامه بزرگداشت روز صنعت چاپ و تجلیل از مفاخر  فرهنگی و ادبی ایلام است.
وی با ذکر اینکه این برنامه‌ها در سطح ملی و استانی بوده‌اند، ادامه داد: شماری از این برنامه‌ها بصورت مجازی و برنامه‌های حضوری هم با حضور محدود شرکت‌کنندگان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بوده است.
معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام از راه‌اندازی کارگروه استانی هماهنگی، حمایت و توسعه محتوا و خدمات فرهنگی در فضای مجازی در طول سال گذشته در این اداره کل خبر داد و گفت: این کارگروه به همت واحد فن‌آوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال این اداره کل فعال شده است.
قیطانی به فعالیت‌های حوزه کتاب اشاره کرد و یادآور شد: در طول سال گذشته علاوه بر توزیع هدفمند بیش از ۳۵ هزار جلد کتاب همچنین کار اهدا کتاب به دفاتر تسهیل‌گری مناطق حاشیه‌نشین شهری، اهدا کتاب و اجرای برنامه های فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در مناطق روستایی و اهدا کتاب کمک آموزشی در مناطق و مدارس حاشیه‌نشین شهری و روستاهای دورافتاده و محروم و مرزی استان نیز انجام گرفته است.
وی اجرای کتابخوانی مجازی (خوانش بخش‌هایی از کتاب)، دقایقی با کتاب و نامه‌های شفاهی را از دیگر فعالیت‌های این معاونت در حوزه کتاب در طول سال گذشته عنوان کرد.
به گفته معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام، همچنین سال گذشته کار معرفی و ثبت نام هنرمندان و مردم روستاها و مناطق حاشیه‌نشین برای تسهیلات از طریق معرفی به صندوق اعتباری هنر، تسهیلات پویش همدلی، سامانه کارا و پویش‌های حمایتی کرونا انجام گرفته است.
قیطانی برگزاری جشنواره فصلی مطبوعات، انتخابات خانه مطبوعات و برگزاری مجازی پاسداشت روز خبرنگار را از مهمترین برنامه‌های این معاونت با همکاری خانه مطبوعات استان در طول سال گذشته برای خبرنگاران عنوان کرد.
خبرنگار: متین نصیری
نظرات ارسال نظر