تشدید برخورد با عرضه‌کنندگان لوازم یدکی قاچاق و تقلبی در ایلام

مدیرکل استاندارد ایلام از تشدید برخورد با فروشندگان و عرضه‌کنندگان لوازم یدکی قاچاق، تقلبی و بی‌کیفیت خودرو در این استان خبر داد.
به گزارش فریاد، به نقل از روابط عمومی استاندارد ایلام، مهناز همتی روز دوشنبه اظهار داشت: تمامی لوازم یدکی عرضه شده به مردم باید کد شناسه و کد رهگیری داشته باشند.
وی با بیان اینکه تمامی تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان لوازم یدکی موظف به نصب این کد برروی کالاها هستند، افزود: در غیر این صورت طبق قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز تخلف محسوب شده و برابر قانون مبارزه با قاچاق با متخلفان به شدت برخورد خواهد شد.
مدیرکل استاندارد ایلام یادآور شد: بازرسان استاندارد ایلام، با حضور نمایندگانی از سازمان صمت، سازمان حمایت از مصرف کنندگان، پلیس امنیت اقتصادی، فرمانداری و تعزیرات استان به منظور نظارت و کنترل کیفیت قطعات خودرویی و همچنین قاچاق این قطعات نظارت خود را بر مراکز عرضه قطعات خودرو در استان آغاز کرده اند.
همتی بیان کرد: در این نظارت‌ها ضمن بازرسی از چند واحد صنفی بازرسی، هر دستگاه کالاها را در حوزه تخصصی خود، مورد بررسی قرار خواهد داد.
وی اضافه کرد: بازرسان استاندارد نیز از نظر داشتن نشان استاندارد و همچنین اصالت کد ۱۰ رقمی رهگیری استاندارد کالاها را مورد بررسی قرار دادند و طی این اقدام تعدادی قطعات خودرو مانند آینه و چراغ خودرو غیر استاندارد کشف و در محل توقیف شدند.
مدیرکل استاندارد ایلام تاکید کرد: تمامی واحدهای تولیدی، خدماتی و توزیعی و اصناف در استان زیر ذره‌بین بازرسان هستند و به صورت مداوم بر نحوه عملکرد آنها نظارت می‌شود.
نظرات ارسال نظر