وزیر خارجه آمریکا:

پوتین به اهداف جنگی خود دست نیافته است

وزیر خارجه آمریکا گفت علی‌رغم اینکه روسیه کنترل برخی مناطق در اوکراین را به دست آورده، اما حمله این کشور با شکست مواجه شده و همچنان به شکست خود ادامه خواهد داد.
به گزارش فریاد، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا طی مصاحبه‌ای با تلویزیون سی‌ان‌ان عنوان داشت: «بیایید مفهوم تاکتیک با استراتژیک را اشتباه نگیریم. هنگامی که صحبت از اهداف استراتژیک ولادیمیر پوتین، ‌رئیس‌جمهوری روسیه می‌شود، او از پیش در این زمینه شکست خورده است.»
وی افزود: «استراتژی پوتین این بود که به حاکمیت و استقلال اوکراین خاتمه دهد و آن را از نقشه پاک کند. این استراتژی شکست خورده است.»
وزیر خارجه آمریکا نسبت به یک واقعیتی اذعان کرد: «یک نبرد تاکتیکی و وحشیانه در شرق اوکراین در جریان است و همزمان با پیشروی نیروهای روسی، نیروهای اوکراینی در حال عقب‌نشینی هستند. اما مورد بسیار مهم این است که استراتژی پوتین که سعی داشته آن را محقق کند،‌ موفقیت آمیز نخواهد بود.»
وی همچنین خاطرنشان کرد که رئیس‌جمهوری روسیه در تلاشش برای "ایجاد تفرقه در ناتو" شکست خورده است.
جیک تپر، مجری شبکه سی‌ان‌ان نظر آنتونی بلینکن را درخصوص حملات شبانه روسیه در کی‌یف پرسید؛ وزیر خارجه آمریکا پاسخ داد: «از زمانی که پوتین در نبرد کی‌یف شکست خورد و بدین ترتیب مجبور شد تمرکز خود را فقط به سمت شرق و جنوب اوکراین معطوف کند، مشاهده کرده‌ایم که آن‌ها برای ایجاد رعب و وحشت در مردم گاها موشک‌هایی را از راه دور پرتاب می‌کنند. گزارش‌هایی درخصوص هدف قرار دادن آپارتمان و یک مهدکودک منتشر شده است. و آنها هیچ هدفی جز ترور کردن مردم اوکراینی ندارند.»
نظرات ارسال نظر